Hírek
2017. Február 10. 09:02, péntek |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Jobbik: Elfogadhatatlan költségvetés
Süle Zsolt önkormányzati képviselő sajtótájékoztatón számolt be arról, miért nem tudta támogatni az idei büdzsét. Mint mondta, az az elmúlt évek hibás gazdaságpolitikai döntéseinek egyenes következménye.
A jobbikos politikus szerint a város vezetése nem képes jelentős gazdasági fejlődést eredményező lépéseket tenni, ennek következtében pedig nem várhatók jelentős pozitív változások Pápán. Úgy fogalmazott, hogy a polgármester év eleji nyilatkozatával szemben a költségvetésben nincs nyoma annak, hogy az idei év a fejlesztések éve lenne. - Míg 2016-ba a fejlesztési célú feladatok előirányzata 949 millió forint volt, addig ez évben már csak 318 millió forint. És bár több mint százmillió forint adó többlettel számolnak ez évben a tavalyihoz képest, ez a várt plusz a fejlesztések terén nem jelenik meg, hiszen saját forrásból mindösszesen 306 millió forintot fordítanak fejlesztésekre, ráadásul ezek nagy része is áthúzódó feladat a tavalyi évről. Az új fejlesztések (tehát amelyek 2017-ben indulnak) összege mindösszesen 70 millió forint ebben az évben. Ezt rendkívül csekély mértékűnek tartjuk - mondta el a Jobbik képviselője. Süle Zsolt szerint a fejlesztésekre fordítható összeg alacsony volta az elmúlt 10-15 év elhibázott helyi gazdaságpolitikájának tudható be.
Az önkormányzati képviselő örömtelinek tartja a járdaépítések - ugyan lassú ütemű - folytatását, vagy a térfigyelő kamerarendszer bővítését, melyet korábban maga is javasolt. Hasonló képpen vélekedik a központi kormányzattól kapott 650 millió forintról, melyet a város belterületi utak és járdák felújítására fordíthat. -Reménysugár, amely révén számottevő javulás állhat be az elhanyagolt infrastruktúra terén. Én pedig duplán is örülök, hiszen azután, hogy alig fél éve az országgyűlés gazdasági bizottságában még a fideszes képviselők leszavazták javaslatunkat, alig fél év alatt belátták: tévedtek. Most nagy örömünkre szolgál, hogy a kormány megérti, szükség van erre a segítségre - fogalmazott a politikus, aki szerint az igazán látványos változásokhoz ennek az összegnek a dupláját is el lehetne költeni, de bízik abban, hogy a város vezetéseolyan módon használja fel ezt a lehetőséget, hogy az leginkább a pápaiak érdekét szolgálja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 21. 17:31, kedd | Helyi
Baleset miatt pótlóbusz jár Vaszar–Pápa–Mezőlak útvonalon
2026. Április 21. 11:11, kedd | Helyi
Elhunyt Csót polgármestere, Kékesi István
Mély megrendüléssel értesült a közösség arról, hogy elhunyt Csót község hosszú ideje szolgáló, nagy tiszteletnek örvendő polgármestere, Kékesi István.
2026. Április 21. 07:46, kedd | Helyi
Elkészült az útjavítás a Fő téren, újra zavartalan a közlekedés
Kicserélték a kimozdult köveket és kijavították a kövek közti fugát a Fő téren átvezető úton.
2026. Április 20. 09:03, hétfő | Helyi
Ismét olyan elnöke lehet az Országgyűlésnek, aki ezer szállal kötődik Pápához
16 éven át a pápai származású Kövér László volt a házelnök, a kormányváltást követően pedig az a Forsthoffer Ágnes lehet az Országgyűlés elnöke, aki szintén számos ponton kapcsolódik városunkhoz.

