2011. Augusztus 28. 08:48, vasárnap | Helyi sport
Forrás: nso.hu

Vereség Pécsett!

Hiába vezettünk, a végén a Pécs örülhetett.

A Pápa kezdte jobban a mérkőzést, egymás után vezette támadásait, a 7. percben Lovrencsics lövése után már csak a kapufa mentette meg a góltól a hazaiakat. A 16. percben aztán már a gól is összejött Véber György csapatának, Ganugrava lőtt szépen a kapuba 25 méterről. 0–1

A 24. percben Horváth Zsolt esett el a pápai tizenhatoson belül, de a játékvezető nem ítélt tizenegyest a pécsi szurkolók legnagyobb bánatára. Az első félidő második felétől a Pécs kezdte felvenni a meccs ritmusát, ekkor már többször is veszélyeztette Szűcs Lajos kapuját. Ez a fölény a 37. percben érett góllá, Horváth Zsolt szerezte meg a pécsiek egyenlítő gólját, miután 16 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 1–1

Ezután sem vett vissza a tempóból Mészáros Ferenc legénysége, ennek ellenére a Pápa szerezhetett volna újabb gólt, Lovrencsics egy az egyben vezethette kapura a labdát, Dibusz azonban óriási bravúrral hárított. A kihagyott helyzet megbosszulta magát a 45. percben Nagy Olivér szabadrúgása után a labda az imént még gólpasszt adó Frőchlich Roland elé került, aki öt méterről a kapuba továbbított. 2–1

A második félidőre egy kicsit leült a meccs irama, a kapuk egyáltalán nem forogtak veszélyben, aztán újra a Pécs ragadta magához a kezdeményezést, Szűcsnek előbb Gyánó fejesét kellett hárítani bravúrral, majd Frőchlich elől kellett mentenie becsúszva, hogy ne szülessen újabb hazai gól.

A Pápa abszolút veszélytelen volt Dibusz kapujára, a Pécs pedig már inkább ráült az eredményre a meccs vége felé. A hajrára sem változott a találkozó képe, többet forgott veszélyben a pápaiak kapuja, de maradt a 2–1 – a Pécs megszerezte az ötödik győzelmét a szezonban.

LABDARÚGÓ NB I 7. FORDULÓ
Pécs–Pápa 2–1 (Horváth Zs. 37., Frőhlich 45., ill. Ganugrava 16.)

2024. Április 23. 12:09, kedd | Helyi

A nyugdíjas egyesület nevében telefonálnak Pápán, ne adja meg a személyes adatait

Több olvasónk is felhívta a figyelmünket arra, hogy a Pápai Nyugdíjasok Érdekvédelmi-Érdekképviseleti Egyesülete nevében telefonon kérik tőlük a személyes adataikat, köztük a személyi számukat.

2024. Április 23. 12:07, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: újabb légijárat indul nyártól Magyarország és Kína között

Újabb légijárat indul Magyarország és Kína között, idén nyártól már egy hatodik kínai nagyváros, Hszian is közvetlenül elérhető lesz Budapestről

2024. Április 23. 12:03, kedd | Belföld

Varga Mihály: az IMF is megerősítette, a magyar gazdaság idén visszatér a növekedési pályára

Az Európai Bizottság után a Nemzetközi Valutaalap (IMF) is megerősítette: a magyar gazdaság idén visszatér a növekedési pályára, jövőre az uniós rangsor élmezőnyében lehet