2024. április 19, péntek - Emma

2012. Március 18. 09:32, vasárnap | Helyi sport
Forrás: nb1.hu, nso.hu

Vereség hazai pályán

Nem sikerült pontot szerezni sem hazai pályán a Diósgyőr csapata ellen. Lombard Pápa Termál Fc - DVTK 1:2

Pápán szerezte meg első tavaszi pontját, sőt, győzelmét a Diósgyőr csapata, a vártnál sokáig könnyebben, aztán a végén kapaszkodnia kellett a három pontért. November óta először nyert bajnoki mérkőzést Benczés Miklós edző együttese. Mindvégig a megalkuvás nélküli támadójáték jellemezte a mézkőzést mindkét csapat részéről, ami kárpótolta a nézőket az olykor becsúszó technikai hibákért.

A vendégek a jelek szerint kezdenek kilábalni a bundabotrány hullámai - csapatkapitányukat, Lippai Ákost elvitték a rendőrök - közül. A Pápa olyannyira akarta legalább az egyik pontot, hogy a végén még Szűcs Lajos kapus is felment a szögletrúgásnál, de még ez sem volt elegendő a döntetlenhez.

Az első félidő elején a hazai csapat több veszélyes támadást is vezetett, de csak Szilágyi kapufájánál tudták igazán megijeszteni a diósgyőrieket. A vendégek rendezték a soraikat és egy szép Gohér - Seydi összjáték után büntetőhöz is jutottak. Szűcs Lajos csak szabálytalanul tudta szerelni a miskolci csatárt. A jogosan megítélt büntetőt Luque a kapu bal oldalába lőtte. (0-1).

A második félidő elején hármat is cserélt Bene, de ezzel sem tudta felrázni csapatát, inkább a diósgyőriek tűntek veszélyesebbnek. A 76. percben azonban ismét gólt szerzett a Diósgyőr, amikor Vági labdaszerzése után Tiszát hozta helyzetbe. A támadó 14 méterről a kapu bal oldalába lőtt. (0-2).
A bekapott gól után felpörgött a Lombard, és szépíteni is tudott. A 88. percben Benko lőtt 14 méterről, amit Rados bravúrral hárított, de a piros-fehérek pechére a labda Lovrencsics elé került, aki az üres kapuba passzolt. (1-2).
A három perces hosszabbításban már nem született újabb találat, így a DVTK megszerezte idei első győzelmét, és feljött a tabella 6. helyére. A pápaiak helyzete tovább romlott, hiszen a Siófok győzni tudott, így Bene csapata lecsúszott a 14. helyre.

Edzői nyilatkozatok: Bene Ferenc, a Lombard FC vezetőedzője

Eleinte jó ritmusban játszottunk, úgy, ahogy azt megbeszéltük. Akkor maradéktalanul elégedett voltam. Ott tudtunk a vendégek mögé kerülni, ahol terveztük, gólhelyzeteket alakítottunk ki.

Addig ne reménykedjünk pontszerzésben vagy győzelemben, amíg nem tudjuk feltenni az i-re a pontot. Hiába kerültünk a diósgyőri védelem mögé, pontatlan megoldásaink miatt nem tudtunk gólt szerezni. A tizenegyes fordulópontot jelentett. Sőt a vendégek a szünetben rendezték a soraikat, így már nem találtunk rajtuk rést, ez görcsössé tett bennünket. Nem először fordul elő, hogy a játékunk jó volt, mégis kikaptunk.

Benczés Miklós, a DVTK vezetőedzője

Tudtuk jól, remek csapat a pápaiaké. Olyan, amelyik nem áll be védekezni, szívesen támad, valamint alakít ki veszélyes helyzeteket az ellenfele kapuja előtt. Azt gondolom, hogy jogos büntetőt kaptunk, a vezető gólunk pedig megnyugtatta a csapatot. Ahogy eddig is, úgy most is nagy szükségünk volt a pontokra.

Kettő nullás vezetésünknél biztos voltam benne, hogy megnyerjük az meccset. Elkövettünk viszont egy hibát hátul, ezért szépíthetett az ellenfelünk. Úgy érzem azonban, hogy a kezdeti visszafogott játék után feljavultunk, és bár a hazaiaknak is volt helyzetük, megérdemelten nyertünk.

Bukaresti tenisztorna - Fucsovics legyőzte a második kiemeltet, és negyeddöntős

Fucsovics Márton bravúros győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe az 579 ezer euró összdíjazású, bukaresti salakpályás férfi tenisztornán.

2024. Április 19. 07:24, péntek | Kék hírek

Ketten meghaltak egy balesetben Budapesten, a vétkes sofőr elmenekült

Két ember meghalt, miután három autó összeütközött a XVIII. kerületben, a 4-es főút Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre vezető szakaszán, a Billentyű utcánál, a vétkes sofőr elmenekült, ezért hajtóvadászatot indítottak után

2024. Április 19. 07:22, péntek | Belföld

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén is: a hőmérséklet csúcsértéke 11-18 Celsius-fok között alakul, és hajnalban visszatérnek a gyenge fagyok.

2024. Április 19. 06:00, péntek | Életmód

Megjelent Azahriah új albuma, a skatulya I.

Skatulya I. címmel csütörtökön megjelent Azahriah új albuma, amelyet az egyik legnépszerűbb hazai dalszerző-előadó májusi tripla Puskás Aréna-koncertjéhez időzítve tett közzé.