2017. Március 04. 23:00, szombat | Helyi sport
Forrás: Infopapa.hu - Pápa-ma.hu

Újabb sima győzelem

Ezúttal sem kegyelmezett ellenfelének a Perutz.

A Csetény felett aratott magabiztos győzelem után a Perutz FC ismét hazai közönség előtt folytatta a megyei első osztályú labdarúgó bajnokságot. Marton Miklós csapatára ezúttal a múlt hetinél egy jóval nehezebb ellenfél várt, ugyanis a tabella ötödik helyén álló Balatonalmádi vendégeskedett a Perutz Stadionban. A Balaton-partiak ősszel nem kevés borsot törtek a mieink orra alá, és mindössze egy Nagy Péter góllal sikerült megszerezni a három pontot. A nyitó fordulóban Varga Tamás csapata 2-2-es döntetlent ért el Gyulafirátót ellen, a mieink pedig nem is léphettek más céllal pályára, mint megismételni a múlt héten látott sikert. A hazaiak szakvezetője kényszerűségből két helyen változtatott a Csetény ellen pályára lépő kezdőhöz képest – Iványi és Horváth sérüléssel bajlódik - a sárga-kékek a Simon – Udvardi, Domján, Kovács, Böröczky – Szalai G., Somogyi, Nagy P., Szép – Baldauf - Venczel összeállításban kezdték a találkozót. Kis híján mindjárt az első percben előnybe kerültek a mieink, egy bal oldali beadásba ugyanis rosszul tette bele a lábát Blaski, a lecsorgó labda centikkel kerülte el a bal kapufát. Ezután bő 25 percen keresztül semmi érdemleges nem történt, egyedül Szalai lövését kellett Borda kapusnak fognia. Ahogy arra számítani lehetett, tíz emberrel védekeztek a piros mezesek és kontrákra, pontrúgásokra rendezkedtek be, a mieink pedig sem szélről, sem középről nem tudták feltörni a masszív falat. A 33. percben azonban megtört a jég, Szép jó ívben kanyarodó szögletét Venczel segítette a gólvonalon túlra 1-0. Öt perccel később Nagy Péter passzát Baldauf pörgette Venczel elé, aki elől a vendégek portása felszedte a labdát, ez volt az első félidő utolsó említésre méltó eseménye. A második félidőre jóval koncentráltabban jöttek ki a vendéglátók, sokkal pontosabban passzoltak és többet is futottak, aminek újabb gól lett az eredménye: Kovács labdaszerzése után Baldauf passzolt jó ütemben Venczelhez, aki középről 15 méterről a kapu jobb sarkába lőtt 2-0. Öt minutummal később ismét a góllövőlista éllovasa került helyzetbe, a bal oldalon kapott labdát azonban centikkel mellé gurította, így az eredmény nem változott. Egy perccel később Baldauf kísérleténél is a helyén volt Borda, öt perccel később azonban már ő is tehetetlen volt: Domján bal alsóba tartó próbálkozását a vendégek kapusa bravúrral tolta oldalra, ahol Venczel érkezett, beadását Kovács fejelte kapura, ám hiába tisztázott a védő, az asszisztens – jogosan - jelezte, hogy a gólvonal mögül rúgta ki a labdát a bekk, így háromra nőtt a különbség. A folytatásban is átjáróház volt a fáradó almádi középpályája, így futószalagon jöttek a pápai lehetőségek, előbb Venczel lőtt felső kapufát, majd a csereként beállt Szedlacsek ziccerét védte bravúrral Borda. A 4-0-s végeredményt a 83. percben Györkös Bence állította be, aki egy átvétel után húsz méterről hatalmas gólt ragasztott a jobb felsőbe. A Perutz ezzel idei második bajnokiját is magabiztosan nyerte meg, a fiúk kilenc gólt lőttek és egyet sem kaptak. A folytatásban ismét hazai bajnoki következik, március 11-én 15 órától Tihany vendégszerepel Pápán.

Perutz FC – Balatonalmádi 4-0 (1-0) Gsz.: Venczel 2, Kovács, Györkös B.

Marton Miklós: Az első félidőben megint bizonytalankodtunk az ellenfél tizenhatosa előtt, nem azt csináltuk, amit megbeszéltünk, nem voltak meg a kért mozgások. A széleket jól használtuk, viszont a beadások nem úgy jöttek, ahogy kellett volna, és a Balatonalmádi is fegyelmezetten védekezett, így nem volt könnyű dolgunk. A szünetben fel kellett emelnem a hangomat az öltözőben, ezután gyorsabb, pontosabb lett a játékunk a második játékrészre, ami gólokban is megmutatkozott.

Perutz FC: Simon – Udvardi, Domján, Kovács (’80 Györkös Z.), Böröczky – Szalai G. (’71 Györkös B.), Somogyi, Nagy P. (’56 Bolla), Szép – Baldauf (’82 Mészáros) – Venczel (’75 Szedlacsek)

Balatonalmádi: Borda - Dévényi, Hencz (’77 Mecséri), Károlyi Zs. (’46 Ihász), László – Blaski, Márki (’72 Straub), Mékli (’75 Kovács), Primusz, Zömbik - Jakab

Fotó: Pápa-ma.hu