Hírek
2017. December 13. 15:22, szerda |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Süle Zsolt: Félrevezették a pápaiakat
A képviselő szerint nem a két évvel ezelőtt hangoztatott indokok miatt vezették be a kommunális adót.
Süle Zsolt felidézte, a legutóbbi képviselő-testületi ülésen önálló képviselői indítványban javasolta a kommunális adó nulla forintra történő csökkentését. - Legnagyobb sajnálatomra és minden érv ellenére a fideszes képviselők úgy döntöttek, hogy a kommunális adót továbbra is fizetniük kell a pápaiaknak, ezzel évi 160 millió forinttal rövidítve meg őket. Mára bebizonyosodott, hogy két évvel ezelőtt a fideszes városvezetés félrevezette a pápaiakat, hiszen nem az akkor kommunikáltak miatt vezették be a kommunális adót, mivel az akkor hangoztatott indokok mostanra megszűntek - fogalmazott Süle Zsolt hozzátéve, a Fidesz saját választóit is félrevezette, ezzel pedig a rezsi- és adócsökkentést hangoztató párt bort iszik és vizet prédikál.
A jobbikos képviselő szerint a polgármester indolkása, mely szerint a városnak továbbra is szüksége van a kommunális adóból befolyó bevételre, arra utal, hogy a város gazdasági helyzete továbbra sem megfelelő, csupán néhány gazdasági szereplőnek köszönhető, hogy nincs hatalmas pénzügyi gond Pápán, a "kis és közepes vállalkozások nagy része a túlélésre játszik, a város vezetése pedig csak sodródik a különböző történések között". Süle Zsolt szerint a fentieket erősíti az is, hogy újabb adónem került bevezetésre a legutóbbi testületi ülésen. - Ha a város gazdasága tényleg akkora mértékben fejlődik, mint ahogy azt a város vezetése hangoztatja, mi szükség van újabb adónem bevezetésére, miközben a régieket is mind hatályban hagyják? Ráadásul folytatják azt a régóta bevett gyakorlatot, hogy nagy tételben adják el a város tulajdonában lévő ingatlanokat - fogalmazott Süle Zsolt hozzátéve, további problémákat vetít előre, hogy a város tulajdonában lévő gazdasági társaságok, így a Városfejlesztő Társaság Kft. és a Pápai Termálvízhasznosító Zrt. helyzete továbbra sem megnyugtató.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 11:19, szerda | Helyi
Szénabálák égtek Marcaltőnél
A tűzoltók három vízsugárral fékezték meg a lángokat.
2026. Július 22. 07:33, szerda | Helyi
Forgalmi és parkolási korlátozások a Március 15. téren
Az E.ON tájékoztatása szerint 2026. július 21. és július 24. között transzformátor-állomás cseréje miatt ideiglenes forgalmi és parkolási korlátozások lépnek életbe Pápa belvárosában, a Március 15. téren.
2026. Július 21. 20:09, kedd | Helyi
Országos bajnokságot rendeznek a Bakonyban – kerékpárosokra kell számítani az erdei utakon
Július 26-án, vasárnap rendezik meg a Bakony Gravel Országos Bajnokságot, amelynek versenyközpontja a Huszárokelőpusztai Vadászház lesz.

