Városlista
2026. április 22, szerda - Csilla

Hírek

2018. Március 09. 14:41, péntek | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Saját korábbi kérdésére vár választ dr. Kovács Zoltántól a Jobbik jelöltje

Saját korábbi kérdésére vár választ dr. Kovács Zoltántól a Jobbik jelöltje

Töreki Milán jobbikos országgyűlési képviselőjelölt a Pápát érintő, Győr-Celldömölk vasútvonal számtalanszor megígért villamosítása kapcsán szólalt meg.

A politikus elmondta, a vasútvonalon évtizedek óta nem történt fejlesztés és modernizáció, a Celldömölk és Pápa közötti szakaszon több mint hatvan éve nem volt jelentősebb felújítás. Mindez annak ellenére jelenthető ki, hogy a rendszerváltás óta regnáló szinte valamennyi kormány ígéretet tett a vasútvonal fejlesztésére. A jobbikos országgyűlési képviselőjelölt idézte azokat az ígéreteket, amelyek a vasútvonal fejlesztésével kapcsolatban hangoztak el. Több miniszter és képviselő - köztük Gőgös Zoltán ígéretét is ismertette Töreki Milán a sajtó képviselőivel, melyekben a politikusok évről-évre ígéretet tesznek a vasútvonal villamosításának elvégzésére. - Mindezzel szemben 2007 márciusában megszüntették a személyszállítást a Pápa-Tatabánya és Pápa-Csorna vonalon. 2008 október 8-án dr. Kovács Zoltán ellenzéki képviselőként a parlamentben a következőket mondta felszólalásában: "Látható, hogy az elmúlt 7 és fél év alatt miniszterek jöttek-mentek, állandó csak a Győr-Celldömölk vasútvonal maradt, rengeteg ígérgetés ellenére, villamosítás nélkül. Kérem válaszoljanak: Bízhatnak-e a szakasz vonzáskörzetében élő emberek, hogy valaha villamosított pályán közlekedhetnek. Meg tud-e jelölni ebben a kérelemben olyan dátumot, amelynek megtartásáért felelősséget mer vállalni, s miért büntetik a környéken élőket?" - idézte Kovács Zoltán felszólalását Töreki Milán, aki arra kéri az országgyűlési képviselőt, hogy válaszolja meg a 2008-ban feltett kérdését, vagyis hogy "miért büntetik a környékben élőket?"

A jobbikos jelölt hozzátette, 2010-ben a Fidesz-kormány számára minden adott lett volna a vasút fejlesztésére. Mint mondta, Csorna irányában visszaállították ugyan a személyszállítást, ám néhány évvel ezelőtt két vonatpárra redukálták a menetrendet. Hende Csaba honvédelmi miniszter 2012-es nyilatkozatát is idézte Töreki Milán, aki a pápai repülőtér logisztikai fejlesztése kapcsán beszélt a vasút fejlesztéséről. A Jobbik képviselőjelöltje ezzel szemben elmondta, a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. honlapja szerint még az előkészítés fázisában sincs a szóban forgó beruházás 2020-ig. Töreki Milán úgy fogalmazott, hogy teljesen mindegy a Pápát érintő vasútvonal fejlesztése szempontjából, hogy a Fidesz-KDNP, vagy az MSZP van kormányon. A jelölt hozzátette, a Jobbik programjában szerepel a vasútvonal fejlesztése.

Dr. Kovács Zoltán a témában Varga Mihály nemzetgazdasági miniszterrel közösen megtartott lakossági fórumon elmondta, jelenleg a 83-as főút fejlesztését kezelik prioritásként, ennek megvalusítását követően készülhet el a vasútvonal villamosítása.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 21. 11:11, kedd | Helyi

Elhunyt Csót polgármestere, Kékesi István

Mély megrendüléssel értesült a közösség arról, hogy elhunyt Csót község hosszú ideje szolgáló, nagy tiszteletnek örvendő polgármestere, Kékesi István.

2026. Április 21. 07:46, kedd | Helyi

Elkészült az útjavítás a Fő téren, újra zavartalan a közlekedés

Kicserélték a kimozdult köveket és kijavították a kövek közti fugát a Fő téren átvezető úton.

2026. Április 20. 09:03, hétfő | Helyi

Ismét olyan elnöke lehet az Országgyűlésnek, aki ezer szállal kötődik Pápához

16 éven át a pápai származású Kövér László volt a házelnök, a kormányváltást követően pedig az a Forsthoffer Ágnes lehet az Országgyűlés elnöke, aki szintén számos ponton kapcsolódik városunkhoz.