Városlista
2026. március 18, szerda - Sándor

Hírek

2021. Március 21. 10:39, vasárnap | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Megkezdődött a Várkertfürdő mellett építendő négycsillagos szálloda terveinek elkészítése

Megkezdődött a Várkertfürdő mellett építendő négycsillagos szálloda terveinek elkészítése

A tervezők feladata megálmodni - többek között - a tetőszintre helyezett wellness központot is, amely csak a szállóvendégek számára lesz elérhető.

Tavaly októberben számoltunk be arról, hogy a kormány 200 millió forinttal támogatja egy 48 szobás, 4 csillagos szálloda megépítésének előkészítését a kormány. A napokban jelent meg a projekt tervezői közbeszerzése, amely többek között tervezői művezetői feladatok ellátását is tartalmazza - írta meg a magyarepitok.hu.

Az épület fedett-zárt kapcsolatot kap majd a szomszédos Pápai Gyógy- és Termálfürdővel. A majdani nyertesnek meg kell vizsgálnia annak a lehetőségét, hogy a szállodát kiszolgáló funkciókat részlegesen a Várkertfürdő épületében helyezzék el.

Összesen 60 szobát terveznek a hotelbe

A kiíró Pápai Városfejlesztő Társaság Kft. észak-déli tájolású, középfolyosós épületet javasol a szállodához. A tervező feladata lesz megvizsgálni, hogy üzemeltetési szempontból kettő vagy háromemeletes épület az ideálisabb. A kedvezőtlen talajviszonyok miatt alagsori szint építése nem, vagy csak korlátozottan támogatott.

A kiírás mindezek mellett az alábbiak megtervezését írja elő:

- 35 négyzetméteres medence,
- 3 lift,
- 50 fős konferenciaterem,
- összesen 54 kétágyas standard szoba és 6 lakosztály.

Megvizsgálandó továbbá egy a tetőszintre elhelyezett wellness központ kialakítása, amely csak a szállóvendégek számára elérhető. A wellness részleg merülő medencét, szaunavilágot és masszázs-helyiségeket foglal magába, kiegészülve napozó terasszal és bárpulttal.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 17. 18:09, kedd | Helyi

Kulja András járt választókerületünkben

A Tisza Párt politikusa, Kulja András a Veszprém vármegyei 4-es választókerületben járt, ahol Ujvári Szilvia országgyűlési képviselőjelölttel közösen találkozott helyiekkel.

2026. Március 16. 18:22, hétfő | Helyi

Megszüntették a büntetőeljárást Győrffy Balázs ügyében

Megszüntette a büntetőeljárást a Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség a korábbi Fidesz-es európai parlamenti képviselő, Győrffy Balázs ügyében – írta meg a 24.hu.

2026. Március 16. 12:00, hétfő | Helyi

Ők kaptak idén városi kitüntetést Március 15-én

2026. Március 16. 11:30, hétfő | Helyi

Lehet-e kampányrendezvényt tartani oktatási intézményben?