Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2023. November 30. 13:42, csütörtök | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Másfél év után újra átszervezik a városüzemeltetést Pápán

Másfél év után újra átszervezik a városüzemeltetést Pápán

2022-ben vette át a Városgondnokság feladatainak nagy részét a Városfejlesztő Kft., amelytől januártól számos feladatot elvonnak.

A társaság városüzemeltetés terén nyújtott teljesítményét sok kritika érte, az önkormányzati cég ügyvezetőjének kevesebb, mint egy év után távoznia kellett, azóta pedig nem sikerült új vezetőt kinevezni a városatyáknak, ideiglenes ügyvezető irányítja a Városfejlesztő Kft.-t. A gazdasági társaság működését a közelmúltban egy kontroller átvilágította, s a vizsgálat megállapításait figyelembe véve született javaslat a tevékenység átszervezésére - írja a Pápai Médiacentrum. Pápa város képviselő-testülete mai ülésén döntött arról, hogy 2024. január 1-jétől a Pápai Városfejlesztő Társaság Kft. az alábbi feladatokat látja el: parkolási közszolgáltatás, városi piac üzemeltetése, állategészségügyi feladatok, településüzemeltetés, nyilvános illemhely üzemeltetése, rovar- és rágcsálóirtás.

A kft. jelenlegi feladatai közül januártól a KÖZSZOLG Kft. látja el a köztisztasági feladatokat, a Pápai Platán Nonprofit Kft-hez kerülnek a városi rendezvényekhez kapcsolódó feladatok, a közterületek fellobogózása, a karácsonyi díszkivilágítás üzemeltetése, a közterületi szobrok és kisemlékek karbantartása, valamint az utcabútorok és a szabadtéri színpad karbantartása, míg a játszóterek, sportparkok, a pumpapálya és a futókör üzemeltetése jövő évtől a Pápai Sport Nonprofit Kft-hez kerül.

Süle Zsolt jobbikos képviselő szerint most "ugyanabba a folyóba" lépnek bele ismét, Grőber Attila DK-s képviselő szerint nem logikátlan az átszervezés, bár mint mondta,a társaság működése kapcsán elmaradt a korábban jelzett közös gondolkodás.

Az ülés további érdekesebb mozzanatai, döntései:

  • A demográfiai folyamatok kapcsán dr. Áldozó Tamás polgármester azt mondta, hogy 10-15 éves távlatban a született gyerekek száma egy 20.000-es város képét vetíti elő.
  • A háziorvosok átlagéletkora 60 év felett van Pápán, közülük 3 kivételével mindenki nyugdíjas
  • Döntöttek arról, hogy folytatódik a Kossuth utca felújítása, forrást biztosítanak a Deák Ferenc utcáig tartó szakasz burkolásához szükséges mészkő megvárárlására
  • Döntés született arról, hogy mostantól a közösségi együttélés alapvető szabályait sértő magatartást követ el az, aki a közterületen hatósági jelzés nélküli, üzemképtelen, lejárt műszaki érvényességű vagy forgalomból kivont járművet helyez el
  • Pályázat benyújtásáról is döntöttek a képviselők, a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretében. Ezen pályázatok önkormányzati intézmények – a Fáy lakótelepi, a Nátuskerti, valamint a Szivárvány óvoda – hatékonyabb energiafelhasználásának elősegítését, felzárkóztató programok megvalósítását, a város nyugati részén tapasztalható csapadékvízelvezetési problémák megoldását, az egykori dohányszárító környezetében lévő zöldterületek megújítását, a városi kerékpárúthálózat fejlesztését, valamint a Somlai-Batthyány utcai lámpás kereszteződés kialakítását célozzák.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi

Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt

Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.

2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi

Negyven év a harcművészet szolgálatában

2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi

Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket

Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.

2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi

Fókuszban a megelőzés Pápán

A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.