Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2021. Január 18. 16:03, hétfő | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápa Városi Televízió

Már az idén feltúrhatják a Kossuth utcát

Már az idén feltúrhatják a Kossuth utcát

Megkezdődött a város sétáló utcájának felújítását célzó projekt előkészítése, várhatóan az idei év második felében elindulhat a közműhálózat cseréjével a kivitelezés is.

Évtizedes vágya a pápaiknak, hogy a belvároshoz méltó burkolata legyen a Kossuth utcának, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint egy, a közelmúltban zajlott szavazás, amelyben a sétáló utca megújítását jelölték meg legsürgetőbb feladatnak a városlakók. A Pápa Városi Televízió beszámolója szerint a városvezetés arra törekszik a felújítás megtervezésekor, hogy a munkálatok mellett biztosított legyen az üzletek és a lakóházak megközelíthetősége.

A tervek szerint a felújítás a Kossuth utca Fő tér felőli szakaszán kezdődik majd meg. Mint ahogy arról korábban már beszámoltunk, a Kossuth utca burkolata alatt futó közművek cseréje szerepel a Pápai Vízmű gördülő fejlesztései között. Elsőként a szennyvíz és az ivóvíz vezetékek cseréjére fog sor kerülni, de egyéb közművek kiváltását is el fogják végezni, hogy az új burkolatot hosszú ideig lehetőleg ne kelljen megbontani.

Korábban már megjelentek látványtervek hírportálunkon is a felújítás utáni lehetséges utcaképről, ám ezek még módosulhatnak, a terveket szeretnék ugyanis megvitatni a lakossággal is. Egyelőre még kérdéses, hogy a Március 15. tér és a Rákóczi utca közötti szakasz miként újuljon meg, megmaradjon-e az autós közlekedés és a parkolás lehetősége, vagy például több fát ültessenek el az említett szakaszon.

Az önkormányzat 10 millió forintot különített el a Kossuth utca megújításának tervezésére az idei költségvetésben. A kivitelezés több 100 millió forintba fog kerülni, amelyre nem látszik, hogy külső forrást lehetne taláni, ezért várhatóan önkormányzati forrást kell majd elkülöníteni az építkezése.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 11:19, szerda | Helyi

Szénabálák égtek Marcaltőnél

A tűzoltók három vízsugárral fékezték meg a lángokat.

2026. Július 22. 07:33, szerda | Helyi

Forgalmi és parkolási korlátozások a Március 15. téren

Az E.ON tájékoztatása szerint 2026. július 21. és július 24. között transzformátor-állomás cseréje miatt ideiglenes forgalmi és parkolási korlátozások lépnek életbe Pápa belvárosában, a Március 15. téren.

2026. Július 21. 20:09, kedd | Helyi

Országos bajnokságot rendeznek a Bakonyban – kerékpárosokra kell számítani az erdei utakon

Július 26-án, vasárnap rendezik meg a Bakony Gravel Országos Bajnokságot, amelynek versenyközpontja a Huszárokelőpusztai Vadászház lesz.