Hírek
2016. Augusztus 08. 15:09, hétfő |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)
Már aszfaltozzák a Szent István úti hidat
A gyalogosok már birtokba is vehetik az év elején lezárt forgalmas szakaszt, az autósoknak azonban még várniuk kell. Az út ugyan elkészül, az engedélyekre azonban még várni kell.
Az ügy előzményeit talán már mindenki ismeri, mivel nagy port kavart az építkezés elhúzódása. Csak röviden: Március végére ígérték a Szent Isván úti áteresz újjáépítését, ám előre nem látható probléma adódott a százéves szerkezeten, ezért a tervezetthez képest eltérő műszaki megoldásra volt szükség, melyhez ismét meg kellett szerezni az engedélyeket. Sokáig állt a munka, július közepére végre megjöttek az engedélyek és újra dolgozhattak a munkások. Jó hír, hogy a korábban tervezettől eltérően nem áteresz, hanem híd épül a Szent István út alatt, így a Várkert tervezett felújításakor kerékpárút épülheti ki az új alagútban.
Mivel a kivitelező, a kedvező időjárás miatt jó ütemben tudott haladni a munkálatokkal, elvégezték a betonozást, jelenleg az aszfaltozás zajlik - tudtuk meg Vörös Lászlótól, a Boroszlán Zrt. vezérigazgatójától. Az aszfaltozást követően - mellyel már a mai napon végeznek - csak apróbb simításokra van szükség. Ennek ellenére az autósoknak még várniuk kell, nem is keveset. Az átadás és engedélyeztetés több mint egy hónapos procedúra, így legkorábban is csak szeptember közepén nyílhat meg a Szent István út. Jó hír, hogy a gyalogosoknak már nem kell kerülőúton közlekedniük, a járdák ugyanis már használhatók.
Áldozó Tamás polgármester örömét fejezte ki, látva a munkálatok erlőrehaladtát, a jövőbe tekintve elmondta, már beadta az önkormányzat azokat az uniós pályázatokat, melyek a Várkert és az Erzsébet liget felújítását célozzák. Mint mondta, a megépült hídnak köszönhetően az említett két zöld övezet közvetlen közlekedési kapcsolatba kerülhet egymással.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 06. 11:06, szombat | Helyi
Lakossági fórumot szervez Venczel Csaba Erzsébetváros közbiztonságáról
Lakossági fórumot tartanak a vasútállomáson június 18-án, csütörtökön 17 órától. A rendezvény szervezője Venczel Csaba, a Fidesz–KDNP önkormányzati képviselője.
2026. Június 05. 14:19, péntek | Helyi
Forgalomkorlátozások és parkolási változások a Pápai Játékfesztivál idején
Június 11. és 15. között forgalomkorlátozásra kell számítani a belvárosban.
2026. Június 05. 13:59, péntek | Helyi
Vállalkozói fórumot tartott a Pápa és Térsége Ipartestület Ujvári Szilvia országgyűlési képviselővel
Zártkörű szakmai egyeztetésre várta tagjait a Pápa és Térsége Ipartestület, ahol a meghívott vendég Ujvári Szilvia országgyűlési képviselő volt.

