2011. November 05. 06:43, szombat | Helyi
Forrás: nso.hu, InfoPápa

Majdnem sikerült a pontszerzés 3:0 után

A második félidei hajrával 0:3-ról jött fel a Lombard Pápa. - VIDEÓVAL

Nem volt egyszerű dolguk a pápaiaknak, hiszen ahhoz a Győrhöz látogattak tegnap este, akik hazai pályán hét mérkőzésből hetet megnyertek. Játékosaink mégsem kezdtek megilletődötten, folyamatos mezőnyfölényben játszottak. Hiába volt azonban nálunk többet a labda, helyzeteket csak nagy ritkán sikerült kialakítani, túl sok volt a tologatás a kapu előtt, és kevés a lövés. Nem így a győrieknél. Ritkán jutottak el a kapunkig, akkor viszont veszélyesen. Egy Szűcs bravúr és egy góltól megmentő blokkolás után a harmadik nagy hazai helyzetnél már mindenki tehetetlen volt. Ji-Paraná jobb oldali szögletét a középen érkező Ahjupera lőtte a kapu jobb alsó sarkába (1–0).
A gól sem szegte kedvét csapatunknak, tovább támadtak. Sztevanovics többször is bravúrral kellett hogy védjen, előbb Marics szabadrúgásánál, majd Lovrencsics és Tóth lövésénél. A kihagyott helyzetek most is megbosszulták magukat, egy kontrából elment a Győr. Trajkovics kapott jó labdát, aki közelről bombázott a kapuba (2–0).
A második játékrészben sem sokat változott a játék képe, a mieink próbálkoztak, a Győr pedig gólt lőtt. A 62. percben Dudás beadását Koltai fejelte közelről a hálóba. (3:0).
Már a 100 fős pápai szurkolótábor is elkönyvelte a vereséget, amikor Marics kiharcolt egy tizenegyest. Ferenczi István állt a labda mögé és magabiztosan értékesítette a büntetőt (3:1).
A gól után várt pápai rohamok elmaradtak, a Győr próbálta húzni az időt, de kis híján ráfizettek. A 79. percben Lovrencsics lapos lövésével kilőtte a bal alsót (3:2). Egy gólosra csökkent a hátrány, ami meg is hozta a vendég drukkerek hangját, az utolsó 10 percben szinte csak őket lehetett hallani az ETO parkban. A játékosok is érezték, itt még lehet pontot szerezni. Folyamatosan jöttek a beívelések. A várva-várt egyenlítés nem sikerült. Az utolsó percekben egy Ferenczi fejes miatt lehetett bosszankodni, Sztevanovics hatalmas bravúrral védte meg csapata hazai statisztikáit.
Nem hiába tapsolta meg a vendég tábor csapatunkat, a második félidei játék és küzdeni tudás bíztató lehet a jövőre nézve.

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ
Győri ETO–Lombard FC 3–2 (Ahjupera 25., Trajkovics 42., Koltai 62., ill. Ferenczi 66., 11-esből, Lovrencsics 79.)

Megkezdték az idei kátyúzást Pápán

Számos úthiba van a városban, a mostani munkálatok során 500 négyzetméteren újul meg a burkolat.

2024. Április 22. 14:55, hétfő | Helyi

Orbán Viktor Nemesgörzsönyben indította el vidéki kampánykörútját

Országjárásra indult Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke; a kampánykörút első állomásaként hétfőn a Veszprém megyei Nemesgörzsönyben gazdákkal találkozott

2024. Április 22. 14:52, hétfő | Helyi

Kormánytisztviselőre támadt egy 20 éves nő

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat a Pápai Járási Ügyészség azzal a 20 éves nővel szemben, aki tavaly nyáron a házuk udvarán helyszíni szemlét tartó kormánytisztviselőre támadt Pápán.

2024. Április 22. 14:00, hétfő | Helyi