2024. április 28, vasárnap - Valéria

2023. Szeptember 10. 09:16, vasárnap | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Perutz FC

Kiütéses Perutz győzelem a Sümeg ellen

A pápai fiatalok a vármegyei első osztályú labdarúgó-bajnokságban a veretlen Sümeg ellen szerezték meg első győzelmüket.

Perutz FC – Sümeg VSE 5-1 (3-0) Gsz.: Nagy D., Nagy K., Szalai Cs., Kun-Szabó, Varga ill. Bolla

Perutz FC: Présing – Nagy B., Nagy K. (Császár 69.), Szalai Cs. (Gajdosi 84.), Rozman, Cseke, Nagy D., Cser (Mikóczi 84.), Erdősi, Horváth (Kun-Szabó 70.), Hauser B. (Varga 57.)
Sümeg VSE: Kovács – Párizs (Tüttő 69.), Márkus (Varga 55.), Nimsz, Bolla, Bujtor, Rédei, Laczi, Csik, Görhes A., Görhes T.

Kiválóan kezdte a mérkőzést a hazai csapat, hiszen már a 8. percben megszerezte a vezetést: Szalai beadását Nagy Dávid ballal továbbította a hosszúba 1-0 - írja beszámolójában a Perutz FC közösségi oldala. A 36.percben egy kirúgást Cser fejelt vissza Nagy Krisztián elé, lövése a jobb kapufát érintve került a hálóba 2-0. A 44.percben harmadik gólját is megszerezte a Pápa, előbb Hauser fejesét védte a sümegi kapus, majd Horváth lövését is sikerült hatástalanítania, a labda Szalai elé pattant, aki a jobb felsőbe helyezett 3-0.

A második felvonás 10. percében egy védelmi hibát Bolla használt ki, aki a jobb felsőbe tekert 3-1. A 70.percben újabb gólt lőttünk, Rozman beadását Kun-Szabó fejelte a rövid felsőbe 4-1. Az 5-1-es végeredmény a 88. percben alakult ki, Nagy Dávid tálalt az ötösnél önzetlenül Varga elé, akinek közelről nem volt nehéz dolga.

Kun-Szabó Attila: Meglepett a Sümeg defenzív játéka, de ez feküdt nekünk, az első félidőben jól játszottunk. A forgatókönyv hasonló volt, mint a korábbi meccseinken, azzal a különbséggel, hogy most bementek a helyzeteink.

Csapatunk szeptember 17-én Gyulafirátótra utazik.