2020. Október 11. 08:10, vasárnap | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Perutz FC Facebook oldala

Ismét kikapott a Perutz

Ezúttal a Mol Fehérvár második csapata múlta felül a pápai csapatot.

MOL Fehérvár II. – Perutz FC 2-0 (Gsz.: Szabó, Géresi)

Perutz FC: Horváth – Nagy T., Császár, Koronczai, Böröczky – Zsirai, Baldauf (’77 Németh E.), Kalász, Hanzl, Szilágyi (’46 Bence) – Szabó Zs.

Az eltiltott Skriba Máté és a sérült Irmes Dávid nélkül készült a találkozóra a Perutz, mely a 13. percben hátrányba került: egy remek ütemű kiugratás után Szabó tolta el Horváth mellett a labdát majd az üres kapuba gurított 1-0. Tíz perccel később szabadrúgáshoz jutott a Perutz, Hanzl életerős bombája a keresztlécen csattant. A 36. percben kettőre nőtt a különbség, egy eladott labda után Géresi lőtt a kapu bal oldalába 2-0.

A második félidő ötödik percében közel állt a szépítéshez a Perutz, egy beadást Császár fejelt a kapu elé, Szabó azonban mellé gurított. A 72. percben egy szabadrúgás után a kipattanót Böröczky tűzte rá kapásból, Kovácsnak nagyot kellett nyújtózkodnia. Egy-két kivételtől eltekintve a hazaiak térfelén folyt a játék szinte a teljes második játékrészben, ám nem sikerült betalálni, az utolsó döntések rendre rossznak bizonyultak, így a kevesebb helyzetet kidolgozó Fehérvár II. a Perutz ellen is folytatta remek sorozatát.

Lengyel Ferenc: Taktikailag és fizikálisan is rendben volt a mérkőzés, sajnos a helyzeteink kimaradtak, kontrából pedig két gólt kaptunk. Szünet után is fegyelmezetten, nagy odaadással futballoztunk, játékrendszert váltottunk, ám így sem tudtunk betalálni. Úgy gondolom, a mai játékunkból csak a gól hiányzott.

A Perutz FC október 18-án vasárnap 17 órai kezdéssel a Nagykanizsát fogadja.

Fotó: Perutz FC Facebook oldala