Hírek
2016. Május 25. 13:14, szerda |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)
Hétfőn kezdődnek az idei kátyúzási munkálatok
A tavalyi évhez hasonlóan idén is nagyobb, egybefüggő felületek újraaszfaltozásával próbálják javítani a város úthálózatát, a Gróf út és a Várkert út kereszteződésénél veszi kezdetét a munka hétfőn.
Nem húsz, hanem ötven kilométer új út kellene
Áldozó Tamás polgármester a ma délelőtti sajtótájékoztatón reagált azon ellenzéki felvetésekre, mely szerint 15-20 kilométernyi utat azonnal fel kellene újítani Pápán. A városvezető szerint ez a szám lehet akár 50 is, miután a város hasonló, rendszerszintű problémákkal küzd, mint más települések. - Az elmúlt évtizedekben külön forrás az önkormányzatoknál a közúthálózat fejlesztésére nem állt rendelkezésre, belterületi utak felújítására csak alkalomadtán lehetett pályázni. Jobbára csupán saját forrás felhasználására volt lehetőség, ez viszont az elmúlt 5-10 évben nem állt rendelkezésre Pápán - fogalmazott Áldozó Tamás. A polgármester elmondta, az év elején megbíztak egy céget a pápai úthálózat teljes körű felmérésével, ennek megfelelően szeretnének egy olyan koncepciót összeállítani, ami logikussá teszi az útfelújítások sorrendjét. Hogy ezen felújítások milyen forrásból valósulhatnának meg a jövőben, arról nem szólt a polgármester.
25+25 millió forint
A sajtótájékoztatón elhangzott, tavasszal 25 millió forintból javítják a belterületi utakat, ősszel pedig - amennyiben az adóbevételek úgy alakulnak - hasonló léptékű kátyúzást terveznek.Bakó István, a Városgondnokság intézményvezetője elmondta, a közbeszerzési eljárást a Finisher 2003 Kft. nyerte, így a nagy, egybefüggő területek újraaszfaltozását ők fogják elvégezni. A kisebb lyukak eltüntetését a Városgondnokság saját hatáskörben oldja meg, egy egyszerűbb technológiával, lehetőség szerint a bejelentést követő 24 órán belül (Ha ön is kátyút lát, jelentse be!).
Félpályás lezárások
Albert Henrietta, a Pápai Városfejlesztő Társaság Kft. munkatársa elmondta, 2360 négyzetméter aszfalt cseréjét hajtják végre a tavaszi kátyúzás során. A szakember türelmet kér a közlekedőktől, ugyanis félpályás lezárásra kell számítani a munkaterületeken. A Gróf úton egy hosszabb útszakasz teljes burkolatcseréjével kezdődik meg a munka, majd a Győri úton folytatódik és a Vásár utcán ér véget. Az időjárás függvényében másfél-két hét alatt végez a kivitelező. A tervezéskor figyelembe vették, hogy az agrárexpo és a játékfesztivál között mindenképpen végezzenek a munkálatokkal, így a lehető legkevesebb kellemetlenséget okozva az autósoknak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 16:45, kedd | Helyi
2026:REFI - Újra megnyílt a Somogyi Galéria
2026. Június 16. 10:46, kedd | Helyi
Köztéri kamerákat szerelnek fel Pápán
Az egyik közlébe már került is belőlük.
2026. Június 16. 10:13, kedd | Helyi
Egyelőre lezárva marad a Plébánia sor
A Pápai Játékfesztivál miatt megváltozott belvárosi forgalmi rend egyelőre érvényben marad, javítják a szakemberek a kimozdult köveket.
2026. Június 16. 07:34, kedd | Helyi
Nagyacsádi gyermekek segítették a rendőrség munkáját, jutalmat kaptak
Két nagyacsádi gyermek fontos információval segítette a rendőröket egy eltűnt személy megtalálásában.

