Hírek
2019. Május 29. 09:01, szerda |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápai Rk.
Gyermeknap a prevenció jegyében
A pápai rendőrök bűn- és baleset-megelőzési programokkal, kerékpár regisztrációval és toborzással várták az érdeklődőket.
Gyermeknap alkalmából a helyi körzeti megbízott 2019. május 24-én délelőtt a Négyszögletű-Kerekerdő Óvoda és Családi Bölcsőde Egyházaskeszői Tagóvodájába látogatott. A gyerekek beülhettek a rendőrautóba és felpróbálhatták a golyóálló mellényt is. Másnap, 2019. május 25-én délelőtt a rendőrök kerékpáros ügyességi pályával és közlekedési játékokkal vettek részt a mihályházi gyermeknapon, délután pedig szolgálati gépjármű-bemutatóval és baleset-megelőzési feladványokkal várták a rendezvényre látogatókat.
A pápai Erzsébet ligetben 2019. május 26-án megrendezett Városi Gyermeknapra szintén közlekedésbiztonsági játékokkal települtek ki a helyi rendőrkapitányság munkatársai. A fiatalok baleset-megelőzési témájú képeket színezhettek, valamint különböző kirakók segítségével eleveníthették fel a közlekedés terén megszerzett tudásukat. A rendőrök felhívták a figyelmüket többek között arra is, hogy gyalogosként mindig a járdán közlekedjenek, annak is a belső oldalán, az úttesten való áthaladáshoz pedig vegyék igénybe a kijelölt gyalogos-átkelőhelyeket. A vakáció közeledtével egyre többen veszik elő kerékpárjaikat, ezért kérték a gyerekeket, hogy csak megfelelő műszaki állapotban lévő és kötelező tartozékokkal ellátott kerékpárral vegyenek részt a közúti forgalomban. Hangsúlyozták továbbá, hogy kijelölt gyalogos-átkelőhelyen szálljanak le a kétkerekűről, és tolják át az úttest túloldalára, hiszen így minősülnek gyalogosnak, így van elsőbbségük.

A rendezvényekre kerékpárral érkezők regisztráltathatták kétkerekűiket a BikeSafe országos adatbázisába, amely egy későbbi lopás esetén megkönnyíti a rendőrség munkáját, és elősegíti azt, hogy a kerékpár mihamarabb visszakerüljön a jogos tulajdonosához. A rendőrök ezen kívül vagyonvédelmi kiadványokat és határvadász szolgálattal kapcsolatos tájékoztatókat is adtak az érdeklődőknek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 14:15, kedd | Helyi
Kimaxolta az éjszakát - Háromszor került szembe a hatósággal az ittas férfi Pápán
A harmadik után letartóztatták.
2026. Február 02. 16:11, hétfő | Helyi
Játszótéren kötözködött a 19 éves fiatal
Többszörösen büntetett előéletű fiatalkorúval szemben emelt vádat garázdaság, könnyű testi sértés, valamint zaklatás vétsége miatt a Veszprémi Járási Ügyészség.
2026. Február 02. 13:46, hétfő | Helyi
Új főigazgató a Pápai Gróf Esterházy Kórház élén
Dr. Révész János országos kórház-főigazgató 2026. január 1. napjával Dr. Mézesné Dr. Lőrinczi Enikő Tündét bízta meg a Pápai Gróf Esterházy Kórház és Rendelőintézeti Szakrendelő főigazgatói feladatainak ellátásával.
2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi
Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt
Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.

