Hírek
2026. Március 22. 15:54, vasárnap |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Ujvári Szilvia: A leghidegebb mindig hajnalban van – de jön a napfelkelte
A pápai központú választókerülethez tartozó Zircen folytatta országjárását Magyar Péter, ahol Ujvári Szilvia, a Tisza Párt országgyűlési képviselőjelöltje is felszólalt.
A választókerület – amelyhez Zirc mellett Pápa is tartozik – egyik legfontosabb politikai küzdelme Ujvári Szilvia és a Fidesz–KDNP jelöltje, Takács Péter között zajlik, aki egyben egészségügyért felelős államtitkár is.
Magyar Péter: „Nem uralkodni kell a magyar népen”
Magyar Péter beszédében erős hangvétellel bírálta a jelenlegi hatalmat, és hangsúlyozta, hogy szerinte a magyar történelem szabadságharcainak öröksége kötelez.
„A magyar nép nem a döbrögik, nem az alispánok, nem a főispánok népe, hanem a Szent Istvánok, a Zrínyiek, a Hunyadiak, a ’48-asok és az ’56-os szabadságharcosok népe” – fogalmazott.
A Tisza Párt elnöke külön kiemelte a jelölteket, köztük a női indulókat is:
„Köszönöm a bátor magyar nőknek, hogy mellénk álltak, és segítenek nekünk” – mondta, majd Ujvári Szilviát úgy mutatta be, mint „a leendő országgyűlési képviselőt”, aki szerinte legyőzheti ellenfelét a választáson.

Ujvári Szilvia: „Nem egyik napról a másikra jutottunk ide”
Ujvári Szilvia beszédét személyes hangon kezdte, felidézve, hogy két éve még édesanyaként állt a közélet eseményein, nem politikusként.
„Már akkor megfogalmazódott bennem az az érzés, hogy valami nincs rendben. Nem egyik napról a másikra történt ez, amiben élünk” – mondta.
A jelölt szerint sokan érzik úgy, hogy elvesztették az irányítást saját életük felett:
„Ma sokan érzitek, hogy mintha nem mi irányítanánk az életünket, hanem valaki más. Egy rendszer, ahol nem a teljesítmény számít, hanem a hűség.”
„A leghidegebb mindig hajnalban van, közvetlenül napfelkelte előtt” – fogalmazott Ujvári Szilvia, majd hozzátette: „de azt is tudjuk, hogy a nap fel fog kelni, és az, hogy milyen országra, az már a mi feladatunk lesz.” A TISZA Párt jelöltje ezzel arra utalt, hogy a jelenlegi nehézségek ellenére szerinte van esély a változásra, amelynek kimenetele a választók döntésén múlik.
Beszédében külön kitért a vidék problémáira, a munkahelyek hiányára és az elvándorlásra:
„Amikor egy fiatal elmegy, nem csak egy ember megy el, hanem egy család jövője és a közösség jövője is.”
Egészségügy és helyi problémák
Ujvári Szilvia élesen bírálta az egészségügyi helyzetet is, és konkrétan megszólította ellenfelét:
„Ha valaki Zirc környékén megbetegszik, nem tudja, mikor jut ellátáshoz… És erre mi a válasz? Az, hogy nem háziorvos van kevés, hanem körzet van túl sok. Takács Péter államtitkár úr, ez az ön megoldása?” – tette fel a kérdést a képviselőjelölt.
Szerinte ez „nem megoldás, hanem visszalépés”, és úgy látja, az emberek biztonságot és kiszámítható ellátást várnak.

„A Bakony nem csak hely, hanem tartás”
A jelölt hangsúlyozta helyi kötődését is: „Én nem Budapestről jöttem ide, én innen jövök a Bakonyból” – mondta, hozzátéve, hogy ismeri a térség problémáit és mindennapjait.
Beszédét egy erős képpel zárta: „A Bakony nem csak egy hely, a Bakony tartás, a Bakony gerinc, a Bakony szabadság.”
A fórum végén támogatást kért a választóktól: „Talpra Zirc, talpra Bakony, talpra Veszprém megye!”
A lakossági fórumot követőn Magyar Péter, Ujvári Szilvia és a Tisza szimpatizánsainak egy része vonattal folytatja útját, még aznap Nyúlon, aztán Csornán, végül pedig Sopronban találkoztak az emberekkel.

Fotó: Tisza Párt, Magyar Péter
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 21:02, szombat | Helyi
Pápán tartottak közönségtalálkozót a Bűnvadászok
A rend és biztonság üzenetét hangsúlyozták a Mi Hazánk politikusai.
2026. Március 21. 13:20, szombat | Helyi
Szalagkorlátnak ütközött egy autó a 83-ason
2026. Március 20. 15:44, péntek | Helyi
Meghalt a 8-ason elütött fiatal rendőr
Tragikus közlekedési balesetben vesztette életét egy fiatal rendőr 2026. március 19-én hajnalban Veszprém külterületén. A rendőr szolgálatteljesítés közben szenvedett halálos balesetet a 8-as főúton.
2026. Március 20. 10:00, péntek | Helyi
Édes múlt: városi séta a pápai cukrászdák nyomában
Különleges hangulatú városi sétára invitálja az érdeklődőket a Jókai Mór Városi Könyvtár: az „Édes múlt – cukrászdák Pápán” című program során a résztvevők a város egykori cukrászdáinak történetével ismerkedhetnek meg
