2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2021. Március 27. 19:38, szombat | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Fordított és győzött a Perutz a Balatonfüred ellen

Újabb megyei rivális ellen sikerült mindhárom pontot megszereznie a pápai együttesnek, miután 0:1-es állás után 2:1 arányban győzte le a Füredet.

Perutz FC - Balatonfüred 2-1 (1-1) Gsz.: Hanzl, Skriba ill. Schillinger

Perutz FC: Szigeti - Nagy T., Dóczi, Koronczai, Gasztos ('46 Szalai) - Bence ('58 Iványi), Hanzl, Kiss ('92 Baldauf) Kalász ('58 Molnár), Szilágyi ('89 Mogyorósi) - Skriba, vezetőedző: Takács Gábor.
Balatonfüred: Keserű – Emperger ("79 Borgulya), Géringer, Schillinger, Imre, Markó ('66 Róth), Tetézi, Pécseli, Barta, Szabó, Tamás ('51 Pápai), vezetőedző: Borgulya István.

Túl azon, hogy megyei rivális ellen készült a Perutz, a két csapat tabellán elfoglalt helyezése is kiemelt fontosságúvá tette mindkét együttes számára a Perutz stadionban rendezett találkozót, ugyanis mind a hazai, mind pedig a vendégek 32-32 ponttal álltak a mérkőzést megelőzően. Kiegyenlített első húsz perc után, egy kapufát követően Schilling talált be a pápai kapuba, a gólok számát Hanzl bombagólja egalizálta a 30. minutumban.

A második játékrészben többet próbálkozott a Perutz, amely már a szünet után Skriba szabadrúgásából meg is szerezte a vezetést. Mivel több gól nem született a találkozón, 2:1 arányban megszerezte a győzelmet a hazai együttes, amely a kiváló tavaszi szereplésének köszönhetően immár a tabella 10. helyén tanyázik.

A pápai csapat a következő fordulóban a BKV Előre vendége lesz.