Hírek
2017. Május 09. 00:00, kedd |
PR
Forrás: Infopapa.hu
Csapadékvíz szikkasztás
Egyik legfontosabb természeti kincsünk az esővíz, amit célszerű módszerekkel akár gyűjthetünk és felhasználhatunk.
Az átlag csapadékmennyiség Magyarországon 600 mm-t tesz ki. A burkolt felületekre hulló csapadékvíz (pl. útburkolat, parkoló, stb.) magával viszi a felületen található szennyeződést, így szennyezetten kerül be az út menti árokba, illetve az egyesített, elválasztott rendszerű csatornahálózatba. A nagy mértékű beépítettség miatt az épületek, az út- és térburkolatok nagyobb mértékben akadályozzák, hogy a megújuló természeti erőforrás, a lehullott csapadékvíz a talajba kerüljön és ott hasznosuljon. Megfelelő megoldás lehet, ha a lehulló csapadékot lokálisan visszatartják, lehet hasznosítani vagy lefolyását késleltetni, vagy csökkentett intenzitással a befogadóba vezetni. Az újfajta, modern szikkasztórendszerek minőségi, műszaki és gazdasági értéke megkérdőjelezhetetlen.
A Pureco Kft. által forgalmazott, újgenerációs ENERGIS szikkasztó-rendszerek új lehetőséget kínálnak a modern és költséghatékony csapadékvíz-gazdálkodáshoz. A gyártott rendszerek elemei akár egy személy által is beépíthetőek, kis tömegüknek köszönhetően ez könnyedén megoldható. A mindenkori felhasználási célokhoz a jól strukturált tartozékprogramok is hozzájárulnak. Ez lehetővé teszi a műszakilag korszerű, élenjáró, költségcsökkentő és egyúttal gazdaságos szikkasztó és csapadéktározó rendszerek építését, illetve tervezését.
A szikkasztó-rendszereket a csapadékvíz-gazdálkodás első lépcsőfokaként használhatjuk a csapadékvíz helybeni szikkasztására, csapadékvíz lefolyásának csillapítására, csapadékvíz átmeneti tárolására. Könnyedén fenntarthatjuk a csapadékvíz körforgását, nem kell feleslegesen csapadékvíz-csatornát létesítenünk. Nincs szükség átemelőkre, ezért energiatakarékos megoldás. Üzemeltetése olcsó és egyszerű, valamint kiegészíthető vízvisszaforgató rendszerekkel. A szennyvíz-csatornát is tehermentesíthetjük vele, szennyvíztelepet könnyebben üzemeltethetjük. Olyan helyeken szikkaszthatunk, ahol a talajminőség megfelel a kf=10-3-10-7 m/s-nak. Talajvízszint felett minimum 0,5 méter szükséges, és a csapadékvíz megfelelő előkezelése is fontos.
Az ENERGIS X-Boksz a nagyméretű rendszerekhez készült, különösen extrém terhelésre. A szikkasztó boksz kocka kialakítású egy 500 mm átmérőjű ellenőrző és tisztító aknarendszerrel rendelkezik. Alkalmas közutak és utcafelületek mentén vonalas vízelvezetőként is. Az innovatív gyártási folyamat és a rendkívüli terhelhetőség eredményeként alkalmazható víztározásra nagy mennyiségben, valamint a felszín közelében síkbeli szikkasztórendszerként.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 16. 14:35, kedd | PR
Hogyan fejlődik az online szerencsejáték-piac a casino Magyarország tendenciái?
2025. December 16. 14:26, kedd | PR
Búcsú a „Magányos Farkas” befektetésektől: A DL Mining kollektív bálnát kovácsol, és új korszakot nyit a lakossági befektetők sz
2025. December 12. 09:23, péntek | PR
A sikeres állásinterjú titkai: Hogyan győzzük meg a munkaadót az első percekben?
2025. December 02. 19:24, kedd | PR
Új app jutalmazza a tudatos vezetést: itt a Drivello
Az új mobilalkalmazás teljesen új szintre emeli a tudatos vezetést. A Drivello a legmodernebb technológiát használja, hogy a sofőrök valós idejű visszajelzést kapjanak vezetési stílusukról

