2024. április 24, szerda - György

2012. Május 27. 18:32, vasárnap | Helyi sport
Forrás: InfoPápa.hu, nso.hu

Csak helyzetekig jutottak

Hiába lőtt kapufát, dolgozott ki több helyzetet a Pápa, mégis a vendég Győr örülhetett az utolsó fordulóban.

A két csapat közül a győriek számára volt valamivel nagyobb a tét, hiszen a pápaiak már nem eshettek ki, míg az ETO matematikailag még megszerezhette volna az ezüstérmet. Ennek esélye azonban valóban csak matematikai volt, s a kezdőcsapatukat elnézve a vendégek sem tápláltak vérmes reményeket, hiszen a kapuba a 18. születésnapját éppen a meccs napján ünneplő, az NB I-ben most debütáló Nagy Gergely állt, de a cserepadra is mindössze öt játékost nevezett Pintér Attila vezetőedző.

Annyira a játékon sem látszódott, hogy a zöld-fehérek megpróbálnák behozni 12 gólos hátrányukat a Vidivel szemben, így César Quintero lövésével a hazaiak előtt adódott az első lehetőség. Igaz, a túloldalon előbb Pátkai Máté lövése ment mellé, majd két ízben is Jarmo Ahjoupera elől kellett mentenie a védelemnek.

Ezt követően az újonc kapusnak is akadt védenivalója: előbb Seye, majd Lazar Arszics elől mentett a kapujából kifutva. A legnagyobb védését azonban a 37. percben mutatta be, amikor Seye 13 méterről előbb a jobb oldali kapufát találta el, majd az ismétléskor már a kapus mentett.

A túloldalon a 41. percben kellett Szűcs Lajosnak a legnagyobbat védenie, amikor Marko Dinjar 17 méteres szabadrúgását tornázta ki a bal felső sarok elől. Ezzel véget is ért az első félidő, s bár a másodikat is aktívabban kezdte a hazai csapat – Quintero csúsztatásánál például Koltai Tamásnak kellett a gólvonalról mentenie –, a 61. percben az éppen akkor beálló Varga Roland mégis a vendégeknek szerzett vezetést első labdaérintéséből (0–1).

A gól mintha el is vette volna a hazaiak kedvét, ezt követően inkább a győriek domináltak, s Dudás szabadrúgásánál és Ahjupera lövésénél is nagyot kellett védenie Szűcs kapusnak. Aztán a 85. percben újra egy éppen akkor beálló játékos, Völgyi Dániel adta meg a kegyelemdöfést a pápaiaknak, aki Dudás beadása után fejelt a léc alá (0–2).

Ezzel az eredménnyel a pápai csapat 14 helyen végzett a 2011-2012-es idényben.

IPOSZ konferencia a Digitalizációs Keretmegállapodás megvalósulásáról

Hévízen, az IPOSZ által szervezett konferencián az európai digitális átmenet és a Digitális Keretmegállapodás végrehajtásának fontossága került előtérbe.

2024. Április 24. 16:42, szerda | Helyi

Megfenyegette, hogy megöli, börtönbe mehet a Pápa környéki férfi

Zaklatás vétsége miatt emelt vádat a Pápai Járási Ügyészség azzal a 33 éves férfival szemben, aki közösségi oldalon nyilvánossá vált sértő kijelentések miatt fenyegette meg a sértettet és annak élettársát az egyik Pápa környék

2024. Április 24. 14:31, szerda | Belföld

Orbán Viktor: szakmunka és szakmunkás nélkül nincs jövő

Budapest, 2024. április 24., szerda (MTI) - Az elmúlt 15 évben felépítettük a munkaalapú gazdaságot, és ma már mindenki tudja, hogy szakmunka és szakmunkás nélkül nincs jövő