2024. április 28, vasárnap - Valéria

2023. November 11. 21:33, szombat | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Magabiztos Perutz-siker az Ajka Kristály ellen

A Veszprém vármegyei első osztályú labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában a második félidőben szerzett találatokkal 3-0 arányban győzte le az Ajka Kristály együttesét a Pápa.

Perutz FC – Ajka Kristály SE 3-0 (0-0)
Gsz.: Ambrus (öngól), Hauser B. 2,

Perutz FC: Présing – Nagy B., Császár, Varga B. (Antal-Horák 85.), Szalai Cs., Rozman, Nagy D., Cser (Mikóczi 79.), Erdősi, Horváth T., Hauser B. (Farkas 85.)

Ajka Kristály SE: Bognár – Móger (Grőber 71.), Puskás, Král (Modory 77.), Szabados, Rohály (Varga 56.), Ambrus, Ujvári (Szabó 77.), Bakó, Adorján, Rédling

A 14. percben megszerezhette volna a vezetést a Perutz, Hauser Bálintot buktatták a tizenhatoson belül, Varga Bence tizenegyesét azonban megfogta Bognár kapus - írja beszámolójában a Perutz FC Facebook oldala. A folytatásban Nagy Dávid többször is közel állt az előny megszerzéséhez, de a vezetést nem sikerült megszerezni.

A második játékrészben is a hazaiak játszottak veszélyesebben és az 57.percben ennek meg is lett az eredménye: Varga szabadrúgásába a menteni igyekvő Ambrus csúsztatott bele, a labda a bal kapufát érintve került a hálóba 1-0. A 70. percben már kettő volt a különbség, Bognár bizonytalanságát Hauser használta ki 2-0. Öt perccel később eldőlt a három pont sorsa, Hauser kapott jó labdát, és a hálóőrt kicselezve a kapuba passzolt 3-0.

Kun-Szabó Attila: Az első félidőben több helyzetünk is volt, ezeket sajnos nem tudtuk értékesíteni. A második játékrészben is domináltunk, és az öngól után felszabadultak a játékosok és megérdemelt győzelmet arattunk a jó erőkből álló Ajka felett.

A Purutz a következő fordulóban Szentantalfára utazik.