Hírek
2012. Augusztus 12. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Washington bekeményít, fővárosi vízművek és színházi évadnyitó a Lapszemlében
Újabb szankciókkal sújtja Szíriát és a Hezbollah síita szervezetet Amerika - írja a Magyar Hírlap. A Magyar Nemzet arról cikkez, hogy a héten lezárult a Fővárosi Vízművek visszavásárlása, a közszolgáltató ismét százszázalékosan önkormányzati cég. Az Emberi Erőforrások Minisztérium Kultúráért Felelős Államtitkársága 2012. augusztus 21-én kedden 15.00 órakor tartja az Országos Színházi Évadnyitót a Pécsi Nemzeti Színházban - írja a Népszava.
Az USA újabb szankciókat jelentett be a Hezbollah libanoni síita militáns szervezet ellen, amiért kiképzéssel, tanácsadással és logisztikai támogatással segíti a szíriai kormányt, azaz nagyjából ugyanazt teszi, mint más országok a felkelőkkel - írja a Magyar Hírlap. A büntetőintézkedések nyomán befagyasztják a Hezbollah amerikai joghatóság alá tartozó kintlévőségeit, s megtiltják állampolgáraiknak, hogy üzleti kapcsolatot tartsanak fenn a szervezettel. Szíriát nemcsak indirekten, hanem egyenesen is büntetik: szankciókat vezet be az amerikai külügy a szíriai Sytrol állami olajvállalattal szemben, amiért olajat szállít Iránnak.
***
A Magyar Nemzet arról cikkez, hogy a héten lezárult a Fővárosi Vízművek visszavásárlása, a közszolgáltató ismét százszázalékosan önkormányzati cég. A Fővárosi Vízművek Zrt. korábbi francia és német befektetőivel elszámoltunk, s az augusztus 8-i határidő előtt visszakapta a város az 1997-ben értékesített részvényeket – mondta a Magyar Nemzetnek Haranghy Csaba régi-új vezérigazgató, akit nyáron Tarlós István (Fidesz–KDNP) főpolgármester nevezett ki. Az eredeti privatizációs ígéreteket és vállalásokat az elmúlt 15 év alatt alig teljesítették, a vízvezeték-hálózat jelentős felújításra szorul. Ezt jelezte a július elsejei hatalmas csőtörés a Szent Gellért térnél. Azonnal elrendeltem, hogy készüljön új kockázati térkép a 2008 óta nem frissített változat helyett – mondta Haranghy Csaba, aki szerint gazdasági törvényszerűség volt a visszavétel.
***
Az Emberi Erőforrások Minisztérium Kultúráért Felelős Államtitkársága 2012. augusztus 21-én kedden 15.00 órakor tartja az Országos Színházi Évadnyitót a Pécsi Nemzeti Színházban. Az évadot L. Simon László kultúráért felelős államtitkár nyitja meg - értesült a Népszava. Az eseményre meghívást kapott Magyarország összes színigazgatója, a legfontosabb előadó-művészeti szervezetek és a felsőfokú előadó-művészképző intézmények vezetői, de képviselteti magát a Magyar Színházi Társaság és a Magyar Teátrumi Társaság, a Magyar Táncművészek Szövetsége és a Magyar Koreográfusok Társasága, hivatalosak továbbá a határontúli magyar színházak vezetői is. Köszöntőt mond Páva Zsolt, Pécs polgármestere. Házigazda Rázga Miklós, a Pécsi Nemzeti Színház igazgatója. 'Nagy öröm és megtiszteltetés számunkra, hogy a hagyományteremtő szándékkal először megrendezésre kerülő országos jelentőségű esemény házigazdája első alkalommal - a nyár folyamán nemzeti előadó-művészeti szervezet címet elnyert - Pécsi Nemzeti Színház társulata lehet' - közölték a szervezők.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld
Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása
Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is
2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld
Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora
A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.
2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld
Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását
Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

