Hírek
2014. Február 08. 09:20, szombat |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)
Vona Gábor Pápán: A változást a Jobbik képviseli
A Jobbik miniszterelnök-jelöltje Ferenczi Gábor országgyűlési képviselővel közösen tartott lakossági fórumot a pápai Kossuth utcán.
A párt elnöke a fórumot megelőző sajtótájékoztatón elmondta, a rendszerváltás óta eltelt 24 év kudarca nem a Jobbiknak köszönhető. - 12 év bizalmat kapott az MSZP, a Fidesz pedig 8-at arra, hogy a magyar emberek életét jobbá tegye, és egyikőjüknek sem sikerült, sőt, 24 év alatt a 24. órába juttatták Magyarországot. 2014 április 6-án három lehetőség közül választhat a magyar társadalom: lehet folytatni a jelenlegi négy évet, vissza lehet hívni az elmúlt nyolc évet, vagy el lehet kezdeni valami újat. A változás lehetőségét a Jobbik képviseli. - mondta a politikus. Hozzátette: nem arra kérik a választókat, hogy jobb híján szavazzanak rájuk, hanem támogassák a Jobbik három pillérre épülő programját: megélhetés, rend és elszámoltatás.
Vona Gábor szerint a jelenlegi kormány a statisztikák kozmetikázásával éri el a foglalkoztatási és a közbiztonsági adatok emelkedését. - Én az emberekre bízom, hogy döntsék el, szerintük javult-e a közbiztonság Magyarországon. Szerintünk egyébként nem javult, sőt, a védtelen társadalmi rétegek helyzete egyre rosszabb. A nők, a gyermekek és az idősek elleni bűncselekményeknek drasztikus lépésekkel kell megálljt parancsolni - fogalmazott Vona Gábor, aki szerint a halálbüntetés visszaállításáról is társadalmi vitát kellene folytatni.
Az elszámoltatással kapcsolatban elmondta, a 2010-ben hatalomra került Fidesz ígérete ellenére sem tett semmit, pedig kétharmados hatalma birtokában lett volna rá lehetősége. – Mi új és tiszta szereplők vagyunk a közéletben, ezért minden lehetőségünk megvan arra, hogy elszámoltassuk az elmúlt nyolc évet.
Ferenczi Gábor, a Veszprém megye 4-es számú választókerületének országgyűlési képviselő-jelöltje a helyi problémák megoldásával kapcsolatban szólt. - Pápán azt ígérjük, hogy ha a Jobbik kormányra kerül, akkor nem a különböző statisztikai adatokat fogjuk kozmetikázni, hanem valódi munkahelyeket teremtünk. A helyi mezőgazdaságra, élelmiszer-feldolgozásra, különböző építőipari beruházásokra építve, a magyar kis-és középvállalkozói réteg megerősítésével fogunk új munkahelyeket teremteni. Az elszámoltatással kapcsolatban Ferenczi Gábor elmondta, hogy helyi szinten is felelősségre kell vonni azokat, akik miatt az elmúlt huszonnégy évben mintegy tizenötezer munkahely szűnt meg a térségben. A politikus kijelentette, a közbiztonság megteremtésére konkrét elképzeléseik vannak, melyekkel két hét alatt helyre lehet állítani a valódi rendet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 11:19, szerda | Helyi
Szénabálák égtek Marcaltőnél
A tűzoltók három vízsugárral fékezték meg a lángokat.
2026. Július 22. 07:33, szerda | Helyi
Forgalmi és parkolási korlátozások a Március 15. téren
Az E.ON tájékoztatása szerint 2026. július 21. és július 24. között transzformátor-állomás cseréje miatt ideiglenes forgalmi és parkolási korlátozások lépnek életbe Pápa belvárosában, a Március 15. téren.
2026. Július 21. 20:09, kedd | Helyi
Országos bajnokságot rendeznek a Bakonyban – kerékpárosokra kell számítani az erdei utakon
Július 26-án, vasárnap rendezik meg a Bakony Gravel Országos Bajnokságot, amelynek versenyközpontja a Huszárokelőpusztai Vadászház lesz.

