Hírek
2016. Május 24. 07:48, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Vihar: többfelé okoztak gondot a leszakadt faágak és a sok eső
Az országon átvonuló vihar miatt már kedd reggelig számos bejelentés érkezett a katasztrófavédelemhez, általában leszakadt faágak és a hirtelen lezúduló eső miatt
- közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel.
Hajdu Márton elmondta: először a Dunántúlról érkezett több riasztás. Letenyén például a régi 7-es útra földet mosott a nagy mennyiségű csapadék, ami fennakadást okozott a forgalomban. A közútkezelő munkatársai, a hivatásos és önkéntes tűzoltók takarították el az útról a hordalékot.
A fővárosból és Pest megyéből mostanáig tizenöt kárról érkezett bejelentés. Dabason például egy családi ház tetőszerkezetébe csapott villám okozott tüzet. Több helyen szakadtak le faágak, amelyek a forgalomban okoznak fennakadást. Budapesten a ferihegyi gyorsforgalmi úton, Kőbánya-Kispest és a Határ úti metróállomás közötti szakaszon leszakadt faágak miatt két kisteherautó ütközött össze. Ez jelenleg is torlódást okozhat ezen az útszakaszon - tette hozzá a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

