Hírek
2011. Július 21. 15:12, csütörtök |
Helyi
Forrás: Pápa-ma
Végre elkezdődhet a munka a Fő téren
Még idén új burkolatot kaphat a Gróf út, a Plébániasor és talán még az OTP előtti rész is. A jégpálya építését jövő tavasszal kezdik meg.
A feltárás azért késett, mert a Kulturális és Örökségvédelmi Hivatal Ásatási Bizottsága több esetben is elutasította a Fő téri ásatásokat végző Laczkó Dezső Múzeum kérelmét az ásatásvezető régész személyét illetően.
Szerdán azonban végre megszületett a döntés, dr. Mordovin Maxim vezeti a régészeti feltárásokat városunkban. Amint eláll az eső és kisüt a nap, indulhatnak a munkák a Fő téren - erről Unger Tamás alpolgármester számolt be ma délelőtt a Polgármesteri Hivatalban tartott sajtótájékoztatón, írja a Pápa-ma.
Az alpolgármester hangsúlyozta, a több hét csúszás ellenére előreláthatóan a határidőket tartani tudják és nincs szükség azok módosítására. Az előzetes feltárás eredményeként a közműnyomvonalat át kellett tervezni, hiszen az olyan régészeti helyeket semmisített volna meg, melyre a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal nem adott engedélyt.
- Az áttervezés és az egyeztetések az elmúlt időszakban megtörténtek. A régészeti feltárási engedély birtokában úgy gondoljuk, hogy ugyanolyan látványos munkavégzés kezdődik most a Fő téren, mint tavaly ősszel. A régészeti feltárás a közműsávon előreláthatóan negyven napig tart. Megígérték a régészek, hogy ennek a sávnak a feltárását feszített ütemben elvégzik, így ősszel ezen a szakaszon már be tudjuk fejezni a teljes közmű-alépítmény megépítését. Az idei évre tervezzük még mindezek mellett a burkolatok építését is a Gróf úton, a Plébániasoron és talán még az OTP előtti részen is. A kivitelezés tavasszal folytatódik, amikor további régészeti feltárások kezdődnek, illetve jövőre épül meg a jégpálya területe, valamint akkor kerül le a végleges burkolat a templom és a Griff épület előtti területre - mondta el a tájékoztatón Vörös László, a kivitelező Boroszlán Zrt. vezérigazgatója.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:13, péntek | Helyi
Bejelentették Takács Péter választókerületi elnökségét Pápán
Várhatóan az egészségügyi államtitkár lesz a Fidesz-KDNP képviselő-jelöltje a jövő tavasz országgyűlési választáson.
2025. December 04. 19:52, csütörtök | Helyi
Angliában élő távoli rokon segített a pápai férfinak lakáshoz jutni
Az albérletben élő Gábort angliai rokona egy saját otthonnal ajándékozta meg.
2025. December 04. 18:10, csütörtök | Helyi
Gyűjtés indult a pápai újszülött osztály támogatására
Egy új, korszerű sárgaságmérő készüléket vásárolnának a pápai kórház újszülöttosztálya számára, a Pannonia Reformata Múzeum által elindított adománygyűjtés során.

