Városlista
2026. március 7, szombat - Tamás

Hírek

2011. Május 21. 12:34, szombat | Helyi
Forrás: Infopápa

Újra barokk - Megnyitotta kapuit az Esterházy kastély

Újra barokk - Megnyitotta kapuit az Esterházy kastély

A közel két évtizede (1995) bezárt gróf Esterházy kastély múzeuma a mai napon ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit. A nagy meleg ellenére szép számban gyűltek össze az érdeklődők, hogy elsőként nézhessék meg a felújított

A nyitóünnepség dr. Kovács Zoltán levelének felolvasásával kezdődött (egykori polgármesterünk sportbalesete miatt nem tudott jelen lenni), majd dr. Áldozó Tamás mondott köszönetet mindazoknak, akik munkájukkal segítették a kastély megszépülését. Mártony Zsuzsanna énekesnő, a Tűzvirág vándormutatványosok, a JMK Vadvirág néptáncegyüttes és a Pegazus Színház emelték a hangulatot a belépés előtt.

A mutatványosok produkciója után dr. Áldozó Tamás polgármester barokk ruhába öltözve invitálta a múzeumba a megjelenteket. Kisebb tumultus alakult ki az ajtóban és a lépcsőn, majd a főúri szobákban azért szétoszlott a tömeg. A felújítás szépen sikerült - jegyezték meg többen, de a megújulás nem csak ebben rejlik. Újra lakottá váltak az enteriörök, ugyanis a kastély életének eseményei megelevenednek a látogatók szemei előtt.

A kastély két forrás bevonásával újulhat meg. A most átadott rész felújítását az úgynevezett norvég alapos projekt tartalmazta. A kastély többi részének felújítása összesen mintegy 2.1 milliárd forintból újul meg. Ebből a norvég alap 185 millió forint támogatást biztosít. Pápa Város Önkormányzata összesen több mint 360 millió forint önrészt vállal a teljes beruházásból.

A városvezetés nem titkolt szándéka a kastélyfelújítás kapcsán, hogy turisztikailag fellendítse a város forgalmát.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 07. 10:00, szombat | Helyi

Úgy tűnik, 6 név lesz a pápai és környékbeli szavazólapokon

A Fidesz, a Tisza, a DK és a Mi Hazánk mellett a Jobbik és az MKKP is leadta az induláshoz szükséges mennyiségű ajánlást, igaz, utóbbi kettő szervezet jelöltjének nyilvántartásba vétele még nem jogerős.

2026. Március 06. 19:23, péntek | Helyi

Súlyosan bántalmazta terhes élettársát a pápai férfi

A pápai nyomozók kezdeményezik a súlyos testi sértést elkövető férfi letartóztatását.

2026. Március 06. 18:35, péntek | Helyi

InfoPápa Podcast - Beszélgetés Nardai Péterrel

Szalóky Zsolt beszélgetett Nardai Péterrel, a Mi Hazánk Mozgalom országgyűlési képviselőjelöltjével.