Hírek
2018. Február 09. 12:09, péntek |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Újabb lépéssel közelebb a pápai MIG-21 emlékmű megvalósulása
Talajmintát vettek a Celli úti körforgalom területén, ahol a repülőgép tartószerkezetét fogják megépíteni.
Kovács József önkormányzati képviselőtől, az emlékmű ötletgazdájától megtudtuk, ma reggel a győri Átrium Tervező-Mérnökiroda csapata, Kovács Zsolt mérnök-informatikus, geotermikus-szakmérnök irányításával - a talajvizsgálati jelentés elkészítéséhez - talajmechanikai fúrásokat végzett a körforgalomban. Az emlékmű tartószerkezetének alapozása tavasszal kezdődhet meg, így néhány hónapon belül elkészülhet a nagy érdeklődésre számot tartó látványosság.

Közben zajlik a 4605. oldalszámú, egykor Pápán szolgált vadászgép előkészítése is Kecskeméten, az MH Légijárműjavító Üzemben. A gépet hatástalanították és előkészítik az időjárásálló festékrétegek felhordására.

Fotó és videó: Kovács József
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 16:45, kedd | Helyi
2026:REFI - Újra megnyílt a Somogyi Galéria
2026. Június 16. 10:46, kedd | Helyi
Köztéri kamerákat szerelnek fel Pápán
Az egyik közlébe már került is belőlük.
2026. Június 16. 10:13, kedd | Helyi
Egyelőre lezárva marad a Plébánia sor
A Pápai Játékfesztivál miatt megváltozott belvárosi forgalmi rend egyelőre érvényben marad, javítják a szakemberek a kimozdult köveket.
2026. Június 16. 07:34, kedd | Helyi
Nagyacsádi gyermekek segítették a rendőrség munkáját, jutalmat kaptak
Két nagyacsádi gyermek fontos információval segítette a rendőröket egy eltűnt személy megtalálásában.

