Hírek
2022. Október 14. 13:57, péntek |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Újabb életet mentett a CO-érzékelő Pápán
Szivárgott a szén-monoxid egy pápai lakóházban. Egy embert mérgezéses tünetekkel szállítottak kórházba tegnap.
Jelzett a szén-monoxid-érzékelő egy lakóházban Pápán, a Vörösmarty Mihály utcában. Az esethez a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották, műszeres mérései kimutatták a mérgező gázt a levegőben. A ház egyik lakóját a mentők kórházba szállították. Az ingatlan fűtését egyéb módon meg tudták oldani, lakosságvédelmi intézkedésre nem került sor - tudtuk meg Csondor Henriettától, a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivőjétől.
A pápai lakóházban jól működő szén-monoxid-érzékelő volt, amely megmentette a lakók életét. Azokban az ingatlanokban, ahol nyílt égésterű készüléket használnak vízmelegítésre, vagy fűtésre, tehát ahol szemmel látható a láng, fennáll a veszélye a szén-monoxid-mérgezésnek akkor, ha nincsen megfelelő jelzőkészülék. Néhány ezer forintos befektetés életet ment. A szén-monoxid színtelen, szagtalan gáz, nagy koncentrációban akár egy percen belül is ölhet. Tájékozódjon honlapunkon a minősített készülékekről és szereltessen fel CO-érzékelőt!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 18:09, kedd | Helyi
Kulja András járt választókerületünkben
A Tisza Párt politikusa, Kulja András a Veszprém vármegyei 4-es választókerületben járt, ahol Ujvári Szilvia országgyűlési képviselőjelölttel közösen találkozott helyiekkel.
2026. Március 16. 18:22, hétfő | Helyi
Megszüntették a büntetőeljárást Győrffy Balázs ügyében
Megszüntette a büntetőeljárást a Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség a korábbi Fidesz-es európai parlamenti képviselő, Győrffy Balázs ügyében – írta meg a 24.hu.

