Hírek
2018. Március 23. 09:54, péntek |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Tűzifaként, rászoruló csakádokhoz kerülnek a Borsosgyőrön kivágásra kerülő fák
A Városgondnokság munkatársai megkezdték az út menti túlnőtt, beteg fák kivágását.
Bakó Istvántól, a társaság igazgatójától megtuduk, jelenleg olyan fák kivágásán, ágazásán dolgoznak, amelyek nincsenek túlságosan közel a vezetékekhez és nem szükséges a munkálatokhoz áramszünet. Március 27-én az áramszolgáltatóval egyeztetve áramszünet lesz a településen, ekkor nagy erőkkel, a tűzoltóság segítségével végzik a fák gallyazását, kivágását. A kivágott fákat kuglizzák, majd a Városgondnokság telephelyére szállítják, az ágakat pedig depózzák és később ledarálják.
- A kitermelt famennyiséget családsegítő szolgálaton keresztül rászoruló családokhoz fogjuk eljuttatni - tudtuk meg Unger Tamástól a helyszínen. Az alpolgármester azt mondta, olyan fákat fognak ültetni a kivágottak helyére, amelyek méretükben és formájukban is beleillenek a környezetbe és kezelésük is sokkal kisebb problémát jelent. A cél az, hogy átláthatóbb és egységesebb településkép alakuljon ki.
A kivágott fák helyett facsemetéket ültetnek április végéig. Bakó István elmondta, tájépítő kertészmérnökkel egyeztetve választják ki a megfelelő fafajtát és a fasor helyét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 11:19, szerda | Helyi
Szénabálák égtek Marcaltőnél
A tűzoltók három vízsugárral fékezték meg a lángokat.
2026. Július 22. 07:33, szerda | Helyi
Forgalmi és parkolási korlátozások a Március 15. téren
Az E.ON tájékoztatása szerint 2026. július 21. és július 24. között transzformátor-állomás cseréje miatt ideiglenes forgalmi és parkolási korlátozások lépnek életbe Pápa belvárosában, a Március 15. téren.
2026. Július 21. 20:09, kedd | Helyi
Országos bajnokságot rendeznek a Bakonyban – kerékpárosokra kell számítani az erdei utakon
Július 26-án, vasárnap rendezik meg a Bakony Gravel Országos Bajnokságot, amelynek versenyközpontja a Huszárokelőpusztai Vadászház lesz.

