2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

2016. Május 11. 10:14, szerda | Helyi sport
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.) Vajda István

Továbbra is veretlenül az NB I/B rájátszásban

Concordia Motax KC Pápa ismét nehéz mérkőzést zárt sikerrel, így továbbra is hibátlan a csoportjában.

Concordia Motax KC Pápa - MAFC II. 80-64 (21-12, 13-11, 21-22, 25-19)
PKC: Puszta 23/9; Keresztes 22; Kutasi 11/3; Horváth 9/6; Szanati 8; Németh 5/3; Schveighoffer 2; Ács; Fülöp; Hole; Perger; Rédey.

A Pápa nagy iramban kezdte a mérkőzést. Két perc után már 10:0-ra vezettek Horváth, Keresztes és Németh kosaraival, de ekkor kis hullámvölgybe kerültek, a MAFC ezt kihasználva 10:8-ra zárkózott. A negyed második felében Puszta Dávid vezette a hazaiakat. A csapat 11 pontjából nyolcat ő szerzett, így a PKC megnyugtató előny birtokában mehetett szünetre.
A második játékrész elején a küzdelem dominált, de a csapatok támadásaiba rendre hiba csúszott. A különbség folyamatosan tíz pont körül volt, a PKC nem engedte közelebb magához ellenfelét, de előnyét sem tudta növelni. A pápai védelem bástyája Keresztes Rafael volt, aki már a félidőben 10 védőlepattanónál és 6 blokknál járt.
A harmadik negyed is kiegyenlített játékot hozott. Az első percekben a Pápa 15 pontra növelte előnyét, amelyet a vendégek a fokozatosan csökkentettek. a 30. percben Keresztes látványos blokkja kellett ahhoz, hogy csapata megőrizze tízpontos előnyét a hajrára.
Az utolsó tíz perc már a hazaiak fölényét hozta. Fokozatosan elléptek ellenfelüktől. Mind támadásban, mind védekezésben megtalálták a ritmust. Folyamatosan harcolták ki a faultokat és a támadásokat is pontosan fejezték be, így 40 perc játék után 80:64 állt az eredményjelzőn.

A Pápa ismét nehéz mérkőzést zárt sikerrel, így továbbra is hibátlan a csoportjában. A rájátszásban mind az öt mérkőzését megnyerte, így jó úton haladnak a kitűzött cél felé. Keresztes kiváló teljesítményt nyújtva tripla duplát ért el. (22 pont, 18 lepattanó, 12 blokk.)
Az utolsó hazai mérkőzés május 13-án, pénteken 17:45-kor kerül megrendezésre a Sportcsarnokban. Az ellenfél az Eger csapata lesz.