Hírek
2021. Február 24. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Továbbra is országszerte magas a légszennyezettség
Továbbra is országszerte magas a légszennyezettség a szálló por miatt.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) keddi térképén Nyíregyházát, Sajószentpétert, Kazincbarcikát és Putnokot jelölték a veszélyes levegőminőséget jelző piros színnel.
Miskolc, Salgótarján, Kecskmét, Százhalombatta, Várpalota, Sopron, Szombathely és Szentgotthárd levegőjét egészségtelennek minősítették. További tizenhat településen - köztük Budapesten - pedig kifogásolt a levegőminőség.
A Főpolgármesteri Hivatal kedden az MTI-vel azt közölte: a meteorológiai szolgálat előrejelzése alapján Budapesten szerdától péntekig a légszennyező anyagok (PM10, PM2,5) koncentrációja kissé emelkedő tendenciát fog mutatni. Szombati átmeneti javulás után vasárnaptól ismét romló tendencia valószínű.
A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz: elfogadható, kifogásolt, egészségtelen és veszélyes.
Az NNK korábban arra hívta fel a figyelmet, hogy az egészségtelen vagy veszélyes minősítésű településeken az egészséges embereknek is ajánlott kerülni a szabadban a hosszabb ideig tartó fizikai munkát, a sporttevékenységet, a gyermekeket pedig óvni kell ettől.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén
2026. Január 20. 07:07, kedd | Belföld
NAK-Magosz: online petíció indult az élelmiszer-biztonság és magyar gazdák védelmében
2026. Január 20. 07:06, kedd | Belföld
A Mol szándéknyilatkozatot írt alá a szerb NIS többségi tulajdonának megvásárlásáról
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.

