Hírek
2018. Szeptember 07. 05:00, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Történelmi rekord az éves légiutas-forgalomban
Először a történelemben meghaladta a 4 milliárdot az éves globális légiutas-forgalom a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) adatai szerint. A 2016-os szinthez képest 7,3 százalékkal többen repültek 2017-ben.
A montreáli székhelyű, légitársaságokat tömörítő kereskedelmi szervezet csütörtöki, MTI-hez eljuttatott elemzése szerint 4,1 milliárdan utaztak repülővel 2017-ben, a legtöbben, 1,5 milliárdnyian az Ázsia-Óceániai régióban. Európában 1,1 milliárd, Észak-Amerikában 941 millió utast regisztráltak.
A legtöbb utast szállító légitársaságok listáján szinte csak amerikai cégek találhatóak: az American Airlines 324 millió, a Delta Air Lines 316 millió, a United 311 millió utast szállított, őket a dubaji székhelyű Emirates követi 289 milliós forgalommal, az 5-ös listára még a világ legnagyobb diszkont légitársasága, az amerikai Southwest Airlines fért fel 207 millió utassal.
A nemzetközi és regionális útvonalak közül a Hongkong és Tajpej közötti járatok voltak a legnépszerűbbek, összesen 5,4 millióan repültek a két város között, a belföldi járatok közül pedig a Jeju és Szöul közti összeköttetés volt a legforgalmasabb a világon 13,5 milliós forgalommal.
Az utazók nemzetiségét tekintve az Egyesült Államok vezeti a listát, összesen 632 millió amerikai utast regisztráltak, kínai utasból 555 millió, indiaiból 161 millió volt 2017-ben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld
Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját
Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.
2025. December 04. 07:18, csütörtök | Külföld
NATO-főtitkár- Oroszország egyre vakmerőbb
Oroszország egyre vakmerőbb viselkedést tanúsít a NATO-val szemben, megsérti a szövetséges országok légterét, kibertámadásokat hajt végre, és kémkedésre használ hajókat a tagállamok tengeri infrastruktúrájának feltérképezésére
2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld
Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát
Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -
2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld
Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben
Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.

