2024. április 19, péntek - Emma

2014. Április 27. 08:12, vasárnap | Helyi sport
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.), nso.hu

Torghelle ellen nem volt mit tenni

Az MTK 2–0-ra legyőzte a Lombard Pápát hazai pályán a labdarúgó NB I 26. fordulójában. A végeredmény már az első félidőben kialakult, Torghelle Sándor a 11. és a 26. percben volt eredményes.

Az MTK kezdte jobban a mérkőzést, és hamar előnybe is került: a 11. percben Dragan Vukmir indította Torghelle Sándort, aki jó húsz méteren keresztül vezette kapura a labdát, majd 10 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, Szűcs Lajos ugyan beleért a labdába, de hárítani nem tudott. 1–0

A gól után a Pápa magára talált, többet is birtokolta a labdát, mint a vendéglátója, de óriási védekezési hibák miatt kétgólos hátrányba került. A 26. percben Horváth Zsolt kapott labdát a bal oldalon teljesen üresen, centerezését követően Torghelle lőtt kapásból a jobb alsó sarokba 11 méterről, érthetetlen módon egyetlen védő sem figyelt a csatárra, aki hat gólnál tart a mostani bajnoki idényben. 2–0

Tóth Bálint nem lehetett elégedett az első félidőben látottakkal, hiszen a szünetben kettőt is cserélt, de ez sem hozta meg a várt áttörést, az MTK magabiztosan őrizte előnyét. Ráadásul Torghelle a második félidőben is aktív volt, a csatár abszolút kiemelkedett a mezőnyből a mai napon.
A találkozó utolsó részében a Pápa újra fölénybe került, de gólhelyzeteket nem tudott kidolgozni, így már nem is változott az eredmény, a Lombard sorozatban hatodszor kapott ki az MTK-tól.