Hírek
2018. Szeptember 07. 11:57, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több százezer British Airways utasnak banki adatait lophatták el hackerek

A British Airways (BA) hozzávetőleg 380 ezer utasának banki adatait lophatták el egy hetekig tartó hackertámadásban. A brit nemzeti légitársaság vezérigazgatója pénteken elnézést kért az incidensért.
A BA beszámolója szerint a vállalat online foglalási rendszerét ért támadás augusztus 21-én, közép-európai idő szerint 23.58 órától szeptember 5-én 22.45-ig - vagyis több mint két hétig - tartott.
A cég közölte, hogy a hackertámadást felszámolta és a BA online rendszere ismét megbízhatóan működik.
A British Airways csütörtök éjjel megkezdte az összes érintett utas értesítését, és hangsúlyozta, hogy az incidens csak azokat érintette, akik a megadott két időpont között használták a légitársaság online foglalási rendszerét.
A vállalat szerint a hackerek az utasok útlevéladataihoz és a lefoglalt utazások részleteihez nem fértek hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Március 30. 07:10, csütörtök | Külföld
Donald Trump magasan vezet a lehetséges republikánus elnökjelöltek versenyében
Erősödött Donald Trump támogatottsága a republikánus párti szavazók körében legnagyobb vetélytársa, Ron DeSantis floridai kormányzó előtt, a demokrata szavazók megosztottak Joe Biden újraindulását tekintve.
2023. Március 29. 13:11, szerda | Külföld
A finn házelnök köszönetet mondott országa NATO-csatlakozásának támogatásáért
Matti Vanhanen finn házelnök levélben mondott köszönetet Kövér Lászlónak, az Országgyűlés elnökének, amiért a magyar parlament támogatta országa NATO-csatlakozási kérelmét.