Hírek
2026. Március 07. 07:00, szombat |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Több pápai közlekedő akadályozta a szirénázó, balesethez igyekvő rendőrautót - Videó
Balesethez riasztották a rendőröket a napokban Pápa környékén, ahol egy személyautó az útról letérve felborult. A helyszínre siető, megkülönböztető jelzést használó rendőrségi járművek haladását azonban több helyen is nehezítették az autósok.
A rendőrség közlése szerint néhány sofőr bizonytalanul reagált a szirénára: volt, aki egyszerűen lefagyott a helyzetben, mások pedig csak későn vették észre, hogy akadályozzák a rendőrautó haladását.
A hatóság arra hívja fel a figyelmet, hogy a megkülönböztető jelzés mindig azt jelzi: valahol sürgős segítségre van szükség. Ha az autósok időben lehúzódnak és utat adnak, azzal hozzájárulhatnak ahhoz, hogy a segítség minél gyorsabban megérkezzen a bajba jutottakhoz.
A rendőrség ezért ismét arra kéri a közlekedőket: ha meghallják a szirénát, lassítsanak és húzódjanak le az úton.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 16:45, kedd | Helyi
2026:REFI - Újra megnyílt a Somogyi Galéria
2026. Június 16. 10:46, kedd | Helyi
Köztéri kamerákat szerelnek fel Pápán
Az egyik közlébe már került is belőlük.
2026. Június 16. 10:13, kedd | Helyi
Egyelőre lezárva marad a Plébánia sor
A Pápai Játékfesztivál miatt megváltozott belvárosi forgalmi rend egyelőre érvényben marad, javítják a szakemberek a kimozdult köveket.
2026. Június 16. 07:34, kedd | Helyi
Nagyacsádi gyermekek segítették a rendőrség munkáját, jutalmat kaptak
Két nagyacsádi gyermek fontos információval segítette a rendőröket egy eltűnt személy megtalálásában.

