Hírek
2017. Szeptember 19. 18:37, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Több mint 200 település vesz részt az Európai Mobilitási Héten az idén
Az idén több mint 200 magyarországi település vesz részt a 16. Európai Mobilitási Héten - mondta a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) közlekedéspolitikáért felelős államtitkára kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.
Homolya Róbert kifejtette, a közlekedés forradalmi változáson megy át, mivel egyre több elektromos meghajtású jármű közlekedik, de a folyamatosan fejlődő közösségi közlekedést és kerékpározást is évről évre többen választják az iskolába vagy munkába járáshoz.
Emlékeztetett arra, hogy 15-20 évvel ezelőtt évente még mintegy 2000 ember halt meg közlekedési balesetben Magyarországon, ez a szám az elmúlt évek közlekedés-biztonsági beruházásainak köszönhetően évi 600-ra csökkent. Ez nagyjából az uniós átlagnak felel meg, ugyanakkor szükséges, hogy a javuló tendencia folytatódjon - emelte ki.
Az eseményen Violeta Bulc közlekedéspolitikáért felelős uniós biztos arról beszélt, hogy a közlekedés okozza a szén-dioxid-kibocsátás 24 százalékát Európában, ezért fontos lenne csökkenteni a légszennyezést.
Kifejtette, hogy a levegő szennyezése évente 400 ezer európai lakos korai halálát és mintegy 120 milliárd euró többletköltséget okoz. Csak közlekedési balesetben mintegy 25 ezer ember hal meg évente Európa útjain - figyelmeztetett.
Elmondása szerint Magyarország az innovatív közlekedési fejlesztések, az alternatív üzemanyagok elérhetősége (például az elektromosautó-töltőállomások) területén élen jár Európában, ezért más országoknak is jó példa lehet.
Fontosnak nevezte, hogy az Európai Mobilitási Hét akcióval felhívják az emberek figyelmét arra, hogy munkanaponként mintegy 1 milliárd euró veszteséget okoznak a közlekedési dugók a kontinensen.
A tájékoztatón Dabóczi Kálmán, a BKK vezérigazgatója kiemelte, hogy a közösségi közlekedésnek ki kell aknáznia a fejlődő technológiai lehetőségeket. Rámutatott: meg kell változtatni azt a szemléletet, hogy a közösségi közlekedés csak viszi az adófizetők pénzét, mert a világon szinte mindenhol veszteséges, pedig e nélkül a városokban még a mostaninál is sokkal nagyobb dugók lennének, ezért folytatni kell a fejlesztéseket ezen a területen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet

