Hírek
2013. Június 14. 15:32, péntek |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.), papa-ma.hu
Tízéves a losonci testvérvárosi kapcsolat
A jubileumi évforduló alkalmából delegáció érkezett a felvidéki városból Pápára ma délelőtt.
A tiszteletükre rendezett fogadáson dr. Áldozó Tamás köszöntötte a vendégeket. A polgármester elmondta, a tavalyi évben a losonci Fő tér átadásakor a pápai városvezetés osztozhatott a losonciak örömében, most pedig a pápaiak boldogságát szeretnék számukra átadni. Áldozó Tamás kiemelte Kövy Zsolt református lelkész (†), városunk '90 és '93 közötti alpolgármesterének nevét, aki Losonc szülötteként szívügyének tekintette a felvidéki várossal való kapcsolatot és oroszlánrészt vállalt annak létrejöttében. - Amikor ma a két város kapcsolatáról emlékezünk, akkor a nagytiszteletű úrról is megemlékezünk - fogalmazott a polgármester.
Alexandra Pivková Losonc polgármestere - aki egyébként először jár Pápán - gratulált a városi fejelsztésekhez, így a Városháza épületének felújításához és az elkészülő új Fő térhez. Egyúttal meghívta a Pápa polgármesterét és a képviselő-testület tagjait a losonci főtér végleges átadására, melyet idén augusztusban tartanak.
A delegáció tagjai délután megtekintették városunk nevezetességeit, majd a Játékfesztivál esti programjaira invitálták a vendégeket.
Az elmúlt időszakban sport és kulturális téren alakult ki a két település között baráti kapcsolat, Pápa városa támogatja a losonci magyar óvodát, iskolát és a helyi magyar közösséget, és a városok vezetői is rendszeresen tartották/tartják a kapcsolatot egymással.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 21. 17:31, kedd | Helyi
Baleset miatt pótlóbusz jár Vaszar–Pápa–Mezőlak útvonalon
2026. Április 21. 11:11, kedd | Helyi
Elhunyt Csót polgármestere, Kékesi István
Mély megrendüléssel értesült a közösség arról, hogy elhunyt Csót község hosszú ideje szolgáló, nagy tiszteletnek örvendő polgármestere, Kékesi István.
2026. Április 21. 07:46, kedd | Helyi
Elkészült az útjavítás a Fő téren, újra zavartalan a közlekedés
Kicserélték a kimozdult köveket és kijavították a kövek közti fugát a Fő téren átvezető úton.
2026. Április 20. 09:03, hétfő | Helyi
Ismét olyan elnöke lehet az Országgyűlésnek, aki ezer szállal kötődik Pápához
16 éven át a pápai származású Kövér László volt a házelnök, a kormányváltást követően pedig az a Forsthoffer Ágnes lehet az Országgyűlés elnöke, aki szintén számos ponton kapcsolódik városunkhoz.

