Hírek
2025. Január 12. 09:38, vasárnap |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Tisztelet a hősöknek!

Az 1943. évi doni áttörés 82. évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.
A rendezvényen Barta Sándor ezredes, a Magyar Honvédség 47. Bázisrepülőtér parancsnoka mondott beszédet. A megemlékezés különlegességét fokozta, hogy a Pápai Huszár Egyesület első alkalommal szervezett emléktúrát a doni áttörés évfordulóján. Az eseményen öt lovas és tizenöt gyalogos vett részt, akik a Hagyományok Hegyéről indultak, hogy a 22 kilométeres túra végén elérjék a második világháborús emlékművet.
A rendezvényen Kincses László szavalatát követően Barta Sándor ezredes emlékeztetett az 1943. január 12-én kezdődő csatára, amely a magyar történelem egyik legnagyobb tragédiájává vált. Az offenzíva hajnalban, -42 fokos hidegben indult, és a II. magyar hadsereg ellenállása néhány nap alatt összeomlott. Az ezredes hangsúlyozta, hogy a Don-kanyarban elesett és megsebesült katonák hősies helytállása mellett nemcsak áldozatok, hanem valódi hősök is születtek. Barta Sándor kiemelte, hogy a hősök nem a dicsőségért küzdöttek, hanem kötelességteljesítésük szellemében álltak helyt. A parancsnok beszédében hangsúlyozta a hazáért való küzdelem fontosságát. A hazáért elesettek nem készültek hősnek, de esküjük szerint helyt álltak, mely megmutatta emberi nagyságukat.
A Don-kanyar üzenete ma is aktuális: a haza védelme, ha szükséges, akár életünk árán is, és a békéért folytatott harc elengedhetetlen.A megemlékezés végén az ezredes arra figyelmeztetett, hogy a Donnál elesettek emlékét mindig meg kell őriznünk, mint figyelmeztető jelet a béke fontosságára. Az esemény méltó módon zárta le a doni áttörés 82. évfordulója alkalmából szervezett megemlékezést, amely a közösség összetartozásának és a múlt tiszteletének szellemében zajlott.
A megemlékezés koszorúzással és a Szózat hangjaival zárult.
Fotó: Pápai Médiacentrum
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 17. 08:19, hétfő | Helyi
Két autó ütközött Nyárád és Nemesszalók között, teljes az útzár
A helyszínre mentőhelikopter is érkezett.
2025. Február 16. 16:00, vasárnap | Helyi
Kerti Györgyi: A március 2-i választás tétje, hogy visszatér-e a korábbi városvezetői szemlélet
A Grőber Attila polgármester által támogatott jelölt szerint a helyi Fidesz számára létkérdés az időközi választás, arra számít, hogy minden eszközt be fognak vetni ellene.
2025. Február 15. 15:00, szombat | Helyi
A polgárőrség újjászervezésével javítanák a pápai közbiztonság helyzetét
Nem újkeletű a közbiztonság témakörének boncolgatása, időről időre felüti a fejét, hogy városunkban bizony vannak problémák e tekintetben.
2025. Február 15. 12:34, szombat | Helyi
Így glettelt Grőber Attila a Huszár Közösségi Házban
A rövidesen újra nyíló épületben ragadott spaklit és glettvasat a polgármester.