Hírek
2025. Május 17. 15:33, szombat |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Telex: Dr. Kovács Zoltánt jelöli a Fidesz az MNB felügyelőbizottságába
Az országgyűlési törvény szerint a felügyelőbizottsági tagság összeférhetetlen minden más állami, önkormányzati és gazdasági tisztséggel vagy megbízatással, így Kovács Zoltánnak le kell majd mondania a képviselői mandátumáról.
A lap információit az Országgyűlés Sajtóirodája is megerősítette. A parlament jövő kedden titkos szavazással dönt a felügyelőbizottság hatodik tagjáról.
A határidőre három jelölés érkezett:
- a Fidesz-KDNP Kovács Zoltán országgyűlési képviselőt,
- a Jobbik és az MSZP Róna Péter közgazdászt, az ellenzék korábbi államfőjelöltjét,
- a Mi Hazánk pedig Csath Magdolna közgazdászt javasolta a posztra.
Az eredmény már most borítékolható, írják, a Fidesz kétharmados parlamenti többsége mellett. A felügyelőbizottsági tagok mandátuma a jegybank elnökének megbízatásának időtartamára, hat évre szól.
A képviselői megbízatás az országgyűlési törvény szerint összeférhetetlen minden más állami, önkormányzati és gazdasági tisztséggel vagy megbízatással, így Kovács Zoltánnak a felügyelőbizottság tagjaként le kell majd mondania a képviselői mandátumáról. Bár egyéni körzetben jutott mandátumhoz Veszprém vármegye 4. választókerületében, egy korábbi törvénymódosítás alapján a 2026-os választás előtt egy évvel már nem írhatnak ki időközi választást.
Mindez azt is megmagyarázza, hogy februárban a parlament miért nem töltötte fel az MNB felügyelőbizottságát. A jegybanktörvény szerint a felügyelőbizottság három, az országgyűlési frakciók által jelölt tagjáról „az Országgyűlés egyszerre, egy csoportban szavaz”, februárban azonban csak két kormánypárti jelöltet választottak meg. Valószínűleg el akarta kerülni a Fidesz, hogy Kovács Zoltán megválasztásával időközit kelljen tartani a pápai választókerületben. Április 1-jétől már nem lehet időközit országgyűlési választást kitűzni, így Kovács helyére a Fidesz küldhet új listás képviselőt.
Kovács felügyelőbizottsági tagsága azt jelzi, hogy a Fidesz új képviselőjelölttel vághat neki a 2026-os kampánynak a pápai választókerületben. Nem előzmény nélküli, hogy új pozíciót kerestek a 67 éves képviselőnek. Bár 1998 óta minden választást megnyert a pápai körzetben, és a legutóbbi választáson is a szavazatok 62,7 százalékát kapta, a tavaly júniusi önkormányzati választáson a választókerület három nagyobb településén, Devecserben, Zircen és Pápán is kikapott a Fidesz jelöltje. A választókerületi elnökök felelőssége a helyi kampányok irányítása, így nem valószínű, hogy megdicsérték Kovácsot a választás után - áll a Telex cikkében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 02. 20:37, szombat | Helyi
Megrongálták a vasútállomás aluljárójában lévő galériát
Vandálok törtek-zúztak a pápai vasútállomás aluljárójában - derült Venczel Csaba önkormányzati képviselő Facebook posztjából.
2026. Május 01. 12:22, péntek | Helyi
Elballagtak Pápa végzős diákjai – megtelt ünneplő fiatalokkal a belváros
Május 1-jén ismét megrendezték Pápa egyik legszebb és legmeghatóbb hagyományát, a Városi Ballagást.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Május 01. 09:00, péntek | Helyi
Gyalogátkelőhelyen ütött el egy fiatal fiút Pápán
Közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség azzal a 75 éves nővel szemben, aki tavaly januárban gyalogátkelőhelyen ütött el egy fiatal fiút Pápán.

