Hírek
2020. Február 10. 15:46, hétfő |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Tajvani üzletemberekkel egyeztetett a városvezetés
Pápai önkormányzati cégek vezetői, városvezetők és tajvani cégek képviselői vettek részt azon a pápai Városházán megtartott munkaebéden, amelyen városüzemeltetési és a város élhetőségét előnyösen befolyásoló okos megoldásokról egyeztettek.
Áldozó Tamás polgármestertől megtudtuk, hogy a kapcsolat kialakulása a húsgyárat is tulajdonló Chi Fu csoport pápai jelenlétével függ össze, hiszen ez a cégcsoport közvetítette a tajvani partnereket Pápára. Olyan okos megoldások kerültek szóba az egyeztetésen, amelyek egyrészt városüzemeltetési szempontból előnyösek, környezettudatossági, energiatakarékossági megközelítésben, de olyan elképzelésekről is tárgyaltak a felek, amelyek a városlakók számára tehetik élhetőbbé a települést. A városvezető példaként említette a közvilágítás „okosítását”, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy - különböző szenzorok segítségével - előre fel lehet készülni arra, hogy ki fog égni egy-egy lámpatest, vagy például, hogy az éjszaka kevésbé aktív időszakaiban kisebb intenzitással világítsanak a közvilágítási lámpák. Utóbbira pedig egy Pápa-alkalmazás kialakítására vonatkozóan hangzott el példa, amellyel egyebek mellett parkolójegyet lehet majd vásárolni, vagy tájékozódni az üresen álló parkolóhelyekről, annak a helynek a közelében, ahová szeretnénk eljutni.
Jelenleg az egyeztetések elején tartanak a felek, de a városvezetés azt szeretné elérni, hogy a cég által nyújtott okosváros szolgáltatások hazai referencia pontja legyen Pápa.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 11:09, kedd | Helyi
Pápára is került az új mentőautókból
Takács Péter egészségügyi államtitkár adta át a Pápai Mentőállomás vezetőjének az új gépjármű kulcsát.
2026. Január 20. 09:43, kedd | Helyi
Gyönyörű a sarki fénnyel díszített pápai Fő tér!
Magyarországon ritkán látható égi jelenséget örökített meg a pápai fotográfus.
2026. Január 20. 09:36, kedd | Helyi
A szolidaritási adó újabb emelését bírálta Molnár Bálint
Sajtótájékoztatót tartott a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselőjelöltje, aki a 2026-os költségvetéshez kapcsolódó szolidaritási adó emelését és annak önkormányzatokat érintő hatásait bírálta.
2026. Január 19. 07:48, hétfő | Helyi
Takács Péter kihívásként éli meg, hogy a szülőföldjén élőket szolgálhatja
A Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje hosszabb interjút adott a Pápai Iránytűnek.

