Hírek
2021. Július 14. 11:12, szerda |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Tábla jelzi az Év Körforgalmát!
A pápai Celli úti MiG-21 körforgalom lett az Év körforgalma 2021-ben, amit mától egy tábla is jelöl a helyszínen.
A Magyar Közút Nonprofit Zrt és a Közlekedéstudományi Egyesület Közlekedésbiztonsági Tagozat A Közlekedési Kultúra Napja rendezvénysorozat keretében hirdetett pályázatot az „Év körforgalma” címmel. A szakmai zsűri a pápai Celli út és a 83-as elkerülő út csomópontjában lévő, középpontjában egy MiG-21-es vadászgép-emlékművet bemutató körforgalom is bekerült a legjobbak közé. Végül a legtöbb, mintegy 4000 szavazat a pápai csomópontra érkezett. Ennek emléket állítva, a mai napon emléktáblát avattak fel a helyszínen.
Kiss Ernő, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Üzemeltetési Igazgatóságának
osztályvezetője elmondta, egyre több autó rója hazánk útjait, és nap mint nap tapasztaljuk, hogy a közlekedési kultúránk hagy maga mögött kívánni valót. Erre kívánja felhívni a figyelmet 2015 óta A közlekedési kultúra napja, melynek keretében több pályázatot is hirdettek, ezek egyike volt az Év körforgalma akció. Mint mondta, a győztes pápai körforgalom eméktáblával gazdagott, de oklevéllel is elismerték a sikert, valamint Pápáé lett a dicsőség is.
Dr. Áldozó Tamás polgármester a hírportálunk által készített Pápa kvízt is említette, melynek egyik kérdése az első pápai körforgalomra irányult. Mint mondta, azóta jócskán megszaporodtak ezek a biztonságos csomópontok a városban, és az igények is megjelentek, hogy a középszigeteket valamivel díszítsék. A Veszprémi úton Pápa város címere, a Korona utcán a Szent Korona, itt, a Celli úton pedig egy MiG-21 emlékmű kapott helyet, a jövőben pedig egy MiG-23 emlékmű is elkészülhet az új 83-as út egyik körforgalmában - mondta el a városvezető, aki köszönetet mondott a Magyar Közútnak a kezdeményezésért, és mindazoknak, akik szavazatukkal támogatták a pápai körforgalmat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 16:45, kedd | Helyi
2026:REFI - Újra megnyílt a Somogyi Galéria
2026. Június 16. 10:46, kedd | Helyi
Köztéri kamerákat szerelnek fel Pápán
Az egyik közlébe már került is belőlük.
2026. Június 16. 10:13, kedd | Helyi
Egyelőre lezárva marad a Plébánia sor
A Pápai Játékfesztivál miatt megváltozott belvárosi forgalmi rend egyelőre érvényben marad, javítják a szakemberek a kimozdult köveket.
2026. Június 16. 07:34, kedd | Helyi
Nagyacsádi gyermekek segítették a rendőrség munkáját, jutalmat kaptak
Két nagyacsádi gyermek fontos információval segítette a rendőröket egy eltűnt személy megtalálásában.

