Városlista
2026. április 22, szerda - Csilla

Hírek

2018. December 31. 17:55, hétfő | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Szilveszteri futás és ostormenet a Fő téren

Szilveszteri futás és ostormenet a Fő téren

A futás népszerűsítendő idén is örömfutást és korosztályonkénti futóversenyt rendezett az év utolsó napján a pápai önkormányzat és a JMSZK, a hagyományőrzők pedig ostormenettel tisztították meg a város utcáit.

A karikás ostor fontos jelképe a magyar kultúrának, régebben pedig a jeles napok alkalmával hagyománynak számított az ostorral való csattogtatás, virtuskodás, tiszteletadás. Ez az utcák és a terek spirituális megtisztítását szolgálta, elűzve minden rossz és ártó gondolatot, egyúttal lehetőséget adva a jobb, boldogabb jövőnek. A Hét Csillag Kulturális és Sport Egyesület tagjai kilencedik alkalommal vezetik fel az év utolsó napjának programjait.

Közben a Fő téren már sorakoztak a futók, akik közös bemelegítés után öt korcsoportban álltak rajthoz. Elsőként a 14 év alattiak és az 51-65 év közöttiek, valamint a 65 év felettiek futották le a távot, egészen pontosan 1 kilométert. A 15-30 és a 31-50 év közöttieknek két kört, azaz két kilométert kellett teljesíteni, végül pedig az örömfutásra került sor, ahol már nem a verseny jelleg domborodott ki. A jó hangulatú sportprogramon a nemenkénti és korcsoportonkénti első három helyezettet díjazták, de az örömfutáson résztvevők tombolasorsoláson is részt vettek. A legviccesebb öltözékben futók szintén kaptak különdíjat, a szervezők szeretnék, ha jövőre még többen öltenének mulatságos viseletet az év utolsó napjának futóversenyén. A díjakat dr Áldozó Tamás polgármester adta át, aki köszöntötte is a sportolókat, boldog újévet kívánva mindenkinek.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 21. 11:11, kedd | Helyi

Elhunyt Csót polgármestere, Kékesi István

Mély megrendüléssel értesült a közösség arról, hogy elhunyt Csót község hosszú ideje szolgáló, nagy tiszteletnek örvendő polgármestere, Kékesi István.

2026. Április 21. 07:46, kedd | Helyi

Elkészült az útjavítás a Fő téren, újra zavartalan a közlekedés

Kicserélték a kimozdult köveket és kijavították a kövek közti fugát a Fő téren átvezető úton.

2026. Április 20. 09:03, hétfő | Helyi

Ismét olyan elnöke lehet az Országgyűlésnek, aki ezer szállal kötődik Pápához

16 éven át a pápai származású Kövér László volt a házelnök, a kormányváltást követően pedig az a Forsthoffer Ágnes lehet az Országgyűlés elnöke, aki szintén számos ponton kapcsolódik városunkhoz.