Hírek
2024. Április 09. 08:04, kedd |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Szerdán folytatódik a munka a Kossuth utcán
A képen látható szakasz újul meg a következő hónapokban.
2021 októberében kezdődött meg a pápai sétáló utca régóta várt rekonstrukciója, melynek befejezését 2023 végére ígérték, ám forráshiány miatt kitolódott a beruházás lezárása. Viszont minden évben folyt a munka, nem lesz ez másként idén sem: szerdán megkezdődik az Eötvös és a Rákóczi utca közötti szakasz megújítása.
Az építők a Major utca felől közelítik meg a területet, az építőanyagokat pedig a Rákóczi utca torkolatában helyezik el. A munkálatok a páros oldalon kezdődnek meg - derült ki a Pápai Médiacentrum tájékoztatásából. A munkálatok során biztosítani fogják az üzletek és a lakások megközelíthetőségét.
Az útburkolat mellett 3 növénykazettát alakítanak ki – amibe több mint 250 növényt telepítenek -, 7 padot és 8 hulladékgyűjtőt helyeznek el az utca ezen részén.
A tervek szerint a szerdán induló kivitelezés műszaki átadás-átvétele május végén indul majd.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 02. 20:37, szombat | Helyi
Megrongálták a vasútállomás aluljárójában lévő galériát
Vandálok törtek-zúztak a pápai vasútállomás aluljárójában - derült Venczel Csaba önkormányzati képviselő Facebook posztjából.
2026. Május 01. 12:22, péntek | Helyi
Elballagtak Pápa végzős diákjai – megtelt ünneplő fiatalokkal a belváros
Május 1-jén ismét megrendezték Pápa egyik legszebb és legmeghatóbb hagyományát, a Városi Ballagást.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Május 01. 09:00, péntek | Helyi
Gyalogátkelőhelyen ütött el egy fiatal fiút Pápán
Közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség azzal a 75 éves nővel szemben, aki tavaly januárban gyalogátkelőhelyen ütött el egy fiatal fiút Pápán.

