Hírek
2011. Szeptember 20. 14:25, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Százezrek juthatnak munkához a Start munkaprogrammal
Több százezer embert kíván munkához juttatni az Orbán-kormány a Start munkaprogram keretében, amely része az országvédelmi tervnek is.
A kormányfő szerint munkát fognak kínálni mindenkinek, aki képes a munkavégzésre, aki nem hajlandó dolgozni a számára felajánlott helyen, az nem kaphat az államtól segélyt - írja a Magyar Hírlap.
Orbán Viktor miniszterelnök úgy látja, ez az egyetlen módja annak, hogy visszaszorítsuk a feketegazdaságot, s felszámoljuk a munkanélküliséget. Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára szerint tartós közmunkát kell biztosítani az embereknek, s erre már számos településen elindult a mintaprojektek előkészítése. Ez tovább folytatódik, kiemelten a hátrányos helyzetű térségekben.
Az államtitkár jelezte, hogy a közmunkaprogramok fő célcsoportját azok jelentik, aki bérpótló támogatást (28 500 forint) kapnak. A kormány régóta világossá tette, csak úgy lehet munkára ösztönözni az embereket, ha érezhetően többen keresnek azok, akik munkában állnak, mint akik segélyhez jutnak. Amíg pedig a versenyszféra nem képes segíteni a hátrányos helyzetű régiókban élők álláshoz juttatásában, addig ezt a közmunkaprogramokkal kell megtenni. Mindezzel együtt a kabinet célja az, hogy az üzleti szektor segítse tartós állásokhoz a munkanélkülieket. A Start munkaprogram több területet fog át. Ide tartozik például a mezőgazdaság, a belvízelvezetés, a földutak karbantartása, a közúthálózat javítása és az illegális hulladéklerakók felszámolása. Az önkormányzatok és a közintézmények fűtésének biztosítására biomasszakazán-program is indul.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet

