Városlista
2026. március 18, szerda - Sándor

Hírek

2019. Július 16. 05:00, kedd | Külföld
Forrás: mti

Súlyos vasúti baleset történt Franciaországban, gyerekek is meghaltak

Súlyos vasúti baleset történt Franciaországban, gyerekek is meghaltak

Egy nő és három gyerek életét vesztette hétfőn egy vasúti átjárónál történt balesetben Franciaország észak-keleti részén, ahol egy vonat elsodort egy, a vasúti pályán álló kocsit, amelyben az áldozatok ültek

- közölték az illetékes hatóságok. A balesetben a vonaton utazók közül négyen könnyebben megsérültek, míg a mozdonyvezető sokkos állapotba került a francia vasúttársaság, az SNCF közlése szerint.

"Úgy tűnik, hogy a személyautó akkor ment neki a lezárt sorompónak, amikor a vonat éppen arra haladt" - mondta Philippe Maussire, a balesethez közeli Avenay-Val-d'Or település polgármestere a francia sajtónak.

A polgármester elmondta: a gépkocsivezető óvodai kisegítő volt, és három kisgyereket szállított az autójában.

A rendőrség a baleset körülményeinek részletezése nélkül, közleményben megerősítette, hogy a balesetnek négy áldozata, egy nő és három gyerek, valamint négy könnyebb sérültje van.

Az ügyet a kelet-franciaországi Reims ügyészsége vizsgálja.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 18. 12:00, szerda | Külföld

Ukrán kormányfő: Ukrajna megkapta az európai uniós csatlakozás teljes feltételcsomagját

Az ukrán delegáció Brüsszelben megkapta az Európai Uniótól a csatlakozás feltételeit a három utolsó tárgyalási klaszterre vonatkozóan, ezt követi a tárgyalások sikeres lezárása és a csatlakozási szerződés aláírása

2026. Március 17. 12:00, kedd | Külföld

Brit miniszterelnök: Nagy-Britanniát nem fogják belerángatni ebbe a háborúba

Nagy-Britanniát \"nem fogják belerángatni\" az iráni háborúba és a szélesebb térségben kialakult konfliktusba - mondta Keir Starmer brit miniszterelnök a a Downing Streeten tartott hétfői sajtóértekezletén.