Hírek
2024. Április 24. 12:51, szerda |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Steinbach Józsefet választották meg Balog Zoltán utódjának
Steinbach József a pápai székhelyű Dunántúli Református Egyházkerület püspöke.
Egyhangúlag Steinbach József dunántúli püspököt választották meg a reformátusok éves tavaszi zsinatán a zsinat lelkészi elnökének – írja a Református.hu.
Balog Zoltán a kegyelmi ügy miatt mondott le a lelkészi elnöki tisztségről, ám továbbra is ő a dunamelléki püspöke az egyháznak.
Steinbach József megválasztása mellett Pásztor Dániel tiszáninneni püspök marad a Zsinat lelkészi alelnöke a ciklus végéig. A református egyházban nem volt még példa arra, hogy a négyből a két kisebb egyházkerület adjon csak zsinati vezetőt.
Fotó: Archív
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 02. 20:37, szombat | Helyi
Megrongálták a vasútállomás aluljárójában lévő galériát
Vandálok törtek-zúztak a pápai vasútállomás aluljárójában - derült Venczel Csaba önkormányzati képviselő Facebook posztjából.
2026. Május 01. 12:22, péntek | Helyi
Elballagtak Pápa végzős diákjai – megtelt ünneplő fiatalokkal a belváros
Május 1-jén ismét megrendezték Pápa egyik legszebb és legmeghatóbb hagyományát, a Városi Ballagást.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Május 01. 09:00, péntek | Helyi
Gyalogátkelőhelyen ütött el egy fiatal fiút Pápán
Közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség azzal a 75 éves nővel szemben, aki tavaly januárban gyalogátkelőhelyen ütött el egy fiatal fiút Pápán.

