Hírek
2018. Január 17. 15:36, szerda |
Belföld
Forrás: Infopapa.hu, hirado.hu
Sok a vezetésre alkalmatlan sofőr, szigorítanák a jogsiszerzést
Szigorítaná a jogosítvány megszerzésének feltételeit a Magyar Közlekedéspolitikai Egyesület. A szervezet szerint sok vezetésre alkalmatlan személy is engedélyt kap.
A renitens vezetők szabályokat áthágó, agresszív vezetési stílusukkal a balesetek egyik legvalószínűbb okozói.
A szakértők szerint a vezetők 10–15 százaléka tartozik ebbe a csoportba – írja tanulmányában a Magyar Közlekedéspoltikai Egyesület.
A Hirado.hu szerint a dokumentumban úgy fogalmaznak: az ebbe a kategóriába tartozók átlagon felüli járművük, átlag feletti vezetői képességük, társadalmi státuszuk, eleve agresszívabb habitusuk vagy különféle egyéb okok miatt úgy vélekednek, hogy rájuk nem érvényesek a szabályok, vagy legalábbis nem ugyanazok a szabályok érvényesek, mint a többségre.
A szervezet ugyanakkor arról is értekezik, hogy nem csak ez az oka annak, hogy balesetek történnek. Szerintük ugyanis rengeteg olyan ember kap ma jogosítványt, aki alkalmatlan arra, hogy megfelelő mértékben eleget tegyen a közlekedéskultúra szabályainak.
A tanulmány szerint az alkalmatlan vezetők tétovák, rossz a reakciókészségük, nem kellően rutinosak, nem eléggé találékonyak, nem rendelkeznek megfelelő ismerettel sem arról a településről, ahol közlekednek, sem a járműről, amit használnak, és nincsenek tisztában a közlekedési szokásokkal.
Az egyesület úgy véli, ma Magyarországon a jogosítvány megszerzésének nagyon alacsony kritériumai vannak,
éppen ezért szigorítanák a feltételeket, ezáltal vissza lehetne szorítani a baleseteket és színvonalasabb közlekedéskultúrát lehetne megteremteni.
Növelnék az engedély megszerzéséhez szükséges korhatárt is, és a gyalogosok, kerékpárosok számára is átfogó képzést javasolnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.

