Hírek
2015. November 21. 07:09, szombat |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)
Schiffer András Pápán: Merénylet áldozata a pápai hús
Szervezeti hiányosságokkal küzd az LMP, ezért országjáró körúton vesz részt a párt társelnöke. Schiffer András tegnap délután járt városunkban.
A politikustól megtudtuk, a májusbán elindított országjárás célja, hogy személyesen találkozzon a választópolgárokkal, megismerje az emberek igazi problémáit. - Van egy kötelességünka választoóinkkal és az országgal szemben. Mégpedig az, hogy mindazokat, akiknek egyszerre van elegük a bal-lib táborból és a kormányból, legyen hová fordulniuk - fogalmazott Schiffer András hozzátéve, szervezeti hiányosságaik miatt nagy szükség van a maihoz hasonló akciókra, hiszen a választókerületek többségében az LMP-nek nincs állandó képviselete.
A Lehet Más a Politika társelnöke szerint az emberek legtöbbet emlegetett problémája a bérszínvonal alacsony volta. - Mi egy olyan gazdasági fordulatra készülünk, hogy a magyar gazdaság képes legyen magasabb hozzáadott értéket termelni, ehhez pedig a kutatás-fejlesztés és az oktatás támogatására van szükség. Jelenleg a német gazdaság cselédei vagyunk- mondta Schiffer András.
Az országgyűlési képviselő szólt a pápai hús helyzetéről is, tágabb kontextusban. - Én azt látom, hogy egy merénylet történt Magyarországon.A rendszerváltást követően módszeresen dózerolták le a feldolgozóipari kapacitásokat, holott Magyarország kitörési lehetősége pont itt lenne. Mi ezt úgy képzelnénk el, hogy a munkavállalók is kellő védelmet élvezzenek, sőt, arra is szeretnénk lehetőséget biztosítani, hogyha a tulajdonos nem jó gazda, és a munkások vállalják azt, hogy stabilpályára tudják állítani az üzemet, akkor lehetséges, hogy meg kell fontolni, hogyegy munkásszövetkezet vegye át az irányítást - erre Dél-Amerikában vannak errejó példák - tudtuk meg Schiffer Andrástól.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:13, péntek | Helyi
Bejelentették Takács Péter választókerületi elnökségét Pápán
Várhatóan az egészségügyi államtitkár lesz a Fidesz-KDNP képviselő-jelöltje a jövő tavasz országgyűlési választáson.
2025. December 04. 19:52, csütörtök | Helyi
Angliában élő távoli rokon segített a pápai férfinak lakáshoz jutni
Az albérletben élő Gábort angliai rokona egy saját otthonnal ajándékozta meg.
2025. December 04. 18:10, csütörtök | Helyi
Gyűjtés indult a pápai újszülött osztály támogatására
Egy új, korszerű sárgaságmérő készüléket vásárolnának a pápai kórház újszülöttosztálya számára, a Pannonia Reformata Múzeum által elindított adománygyűjtés során.

