Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2022. Július 15. 12:23, péntek | Belföld
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Rezsidíjak: Ennyi háztartás lépi túl az átlagot

Rezsidíjak: Ennyi háztartás lépi túl az átlagot

Áramellátásban 5,6 millió fogyasztóból 4,2 millió, gázellátásban 3,5 millió fogyasztóból 2,6 millió átlagfogyasztású vagy az alatti.

Aki pedig túl van a sávhatáron, azok nagy része is igen közel van az átlaghoz, tehát kis odafigyeléssel a sávhatár alatt tud maradni – derül ki a kormány tegnap délutáni közleményéből, amely kitér arra is, hogy az új szabály augusztus 1-től lép életbe, ezt követően is az előzőleg megállapított éves átlagfogyasztásra lesznek kiállítva a számlák. A számlázási rendszer technikai átállása előkészítés alatt áll, a technikai részletekről a fogyasztók időben tájékoztatást fognak kapni.

Németh Szilárd, rezsicsökkentésért felelős kormánybiztos a HÍR TV-nek adott interjújában azzal kapcsolatban, hogy mikor állítanák vissza az eredeti rezsicsökkentést, elmondta: csak egyetlenegy gyógyír van: ha béke lesz. Ha eljön a béke, visszaálhat a régi rend. „Az árak egy pillanat alatt nem fognak visszaesni, de akkor már van lehetőségünk arra, hogy a béke tekintetében gondolkozzunk”, - tette hozzá.

Arra a felvetésre, tervezi-e a kormány, hogy valamiféle kompenzációs rendszert kidolgozzon a különféle élethelyzetekre, Németh azt mondta, „sok mindenben gondolkodnak”, legutóbb például a Nagycsaládosok Országos Egyesületének elnökével tárgyalt. „Mindenkin segíteni szeretnénk” - hangsúlyozta.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere

Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik

2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld

OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament

Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.

2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak

Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.