Hírek
2020. December 10. 09:27, csütörtök |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápai Rk.
Rendszámot cserélt a férfi, eljárás indult ellene
A Pápai Rendőrkapitányság egyedi azonosító jellel visszaélés miatt folytat nyomozást egy 22 éves dákai lakos ellen.
A járőrök 2020. december 8-án, délután Pápán állítottak meg egy személygépkocsit, és ellenőrizték annak vezetőjét. Az intézkedés során a rendőrök megállapították, hogy a gépkocsira felhelyezett rendszám egy másik járműhöz tartozik, továbbá azt, hogy a férfi nem rendelkezik érvényes vezetői engedéllyel sem. A rendőrök a 22 éves dákai sofőrt előállították, majd a nyomozók gyanúsítottként kihallgatták.
A férfi elmondta, hogy az általa vezetett autó osztrák hatósági jelzésű, és a magyar rendszámot ő szerelte rá, mert közlekedni akart vele a városban.
Ellene egyedi azonosító jellel visszaélés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárás indult, az engedély nélküli vezetést szabálysértési eljárás keretében vizsgálják a pápai rendőrök.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 02. 20:37, szombat | Helyi
Megrongálták a vasútállomás aluljárójában lévő galériát
Vandálok törtek-zúztak a pápai vasútállomás aluljárójában - derült Venczel Csaba önkormányzati képviselő Facebook posztjából.
2026. Május 01. 12:22, péntek | Helyi
Elballagtak Pápa végzős diákjai – megtelt ünneplő fiatalokkal a belváros
Május 1-jén ismét megrendezték Pápa egyik legszebb és legmeghatóbb hagyományát, a Városi Ballagást.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Május 01. 09:00, péntek | Helyi
Gyalogátkelőhelyen ütött el egy fiatal fiút Pápán
Közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség azzal a 75 éves nővel szemben, aki tavaly januárban gyalogátkelőhelyen ütött el egy fiatal fiút Pápán.

