Városlista
2026. március 19, csütörtök - József

Hírek

2018. Július 03. 15:45, kedd | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápai Rk.

Rendőrségi programok Dákán

Rendőrségi programok Dákán

A pápai rendőrök bűn- és baleset-megelőzési programokkal vettek részt egy Veszprém megyei intézményben.

A dákai intézmény felkérésére 2018. június 29-én délelőtt a Pápai Rendőrkapitányság két munkatársa – Császárné Elek Veronika címzetes rendőr alezredes, megelőzési előadó és Bóka Péter rendőr főtörzsőrmester, körzeti megbízott – kerékpáros ügyességi és szabályossági kerékpáros pályával készült a lakók számára. A kerékpározni tudok kipróbálhatták ügyességüket a szlalomozásban, valamint gyakorolhatták az elsőbbségadást a gyalogos-átkelőhely és az „Elsőbbségadás kötelező” jelzőtábla közelében. Ezzel párhuzamosan az érdeklődők megnézhették a bilincset valamint a csapatszolgálati pajzsot és a sisakot is, továbbá mágneses táblák segítségével ismerkedhettek a közlekedési táblákkal és a kerékpár kötelező tartozékaival. A rendőrségi program egy prevenciós előadással zárult, amelynek során a megelőzési előadó többek között a kábítószerek fogyasztásának negatív élettani hatásáról és annak büntetőjogi következményeiről tájékoztatta a lakókat. Felhívta a figyelmet, hogy kerüljék a bódító hatású szerek fogyasztását, mértékkel fogyasszanak energiaitalt. A Pápai Rendőrkapitányság munkatársa megtörtént esetek bemutatásán keresztül szemléltette, hogy az alkohol vagy egyéb bódító szer hatása alatt megnövekedhet a bűnelkövetővé vagy áldozattá válás kockázata.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 17. 18:09, kedd | Helyi

Kulja András járt választókerületünkben

A Tisza Párt politikusa, Kulja András a Veszprém vármegyei 4-es választókerületben járt, ahol Ujvári Szilvia országgyűlési képviselőjelölttel közösen találkozott helyiekkel.

2026. Március 16. 18:22, hétfő | Helyi

Megszüntették a büntetőeljárást Győrffy Balázs ügyében

Megszüntette a büntetőeljárást a Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség a korábbi Fidesz-es európai parlamenti képviselő, Győrffy Balázs ügyében – írta meg a 24.hu.

2026. Március 16. 12:00, hétfő | Helyi

Ők kaptak idén városi kitüntetést Március 15-én

2026. Március 16. 11:30, hétfő | Helyi

Lehet-e kampányrendezvényt tartani oktatási intézményben?